مقالات

مخزن آب پلی اتیلن در قزوین چه ویژگی هایی دارد ؟

مخزن پلی اتیلن در قزوین

مخزن آب پلی اتیلن در قزوین

مخزن آب پلی اتیلن در قزوین کمک شایانی به مشکل کم آبی در قزوین کرده است.

قزوین یکی از شهرهای ایران است که در قسمت مرکزی این کشور واقع شده و در ګذشته برای مدتی نیز پایتخت ایران نیز بوده است . تاریخچه ی قزوین به به دوران ساسانیان برمیګردد . این شهر شاه راه اقتصادی جاده ابریشم ، سال ها محل ګذر تجار و بازرګانانی بوده که کالا های خود را از شرق یه غرب می بردند .تانکر آب در استان قزوین به دلیل شرایط آب و هوایی این استان کاربرد بسیار زیادی دارد .

تانکر آب پلاستیکی در استان قزوین

 

 

 

 

کاربرد مخزن آب فلزی در قزوین بیشتر است یا پلاستیکی ؟ 

مخزن آب پلی اتیلن قزوین از جمله سامانه های مهم حفاظتی و ذخیره آب در سطح شهر هستند که به عنوان حصاری محکم از آلودګی آب جلوګیری می کنند . علاوه بر جلوګیری از آلودګی آب فشار اب را نیز کنترل می کنند .

تا همین چند سال پیش اگر به پشت بام های خانه های برخی از مناطق شهر تهران که مشکل افت فشار آب ساختمان داشتند، نگاهی انداخته میشد تنها شاهد نصب مخازن آب فلزی  بر روی این پشت بام ها می بودیم. اما چند سالی است که در تهران و شهر های مختلف مانند قزوین مخازن پلی اتیلن  خیلی بیشتر بر روی  پشت بام ها مشاهده می شود و کسانی که قبلاً از مخازن فلزی برای ذخیره آب شرب منزلشان استفاده می کردند نیز در صورت نیاز به تعویض مخزن قدیمی ، تمایل به نصب مخازن پلی اتیلن به جای مخازن فلزی دارند.طبق آمار رسمی اداره آب و فاضلاب استان قزوین ، در تابستان سال ۱۳۹۷ خرید مخزن آب پلی اتیلن رشد ۳۴ درصدی را تجربه کرده است.

چرا مخزن پلی اتیلن قزوین  بهترین انتخاب به عنوان مخزن آب ساختمان است ؟

یکی از مزایای مخزن پلی اتیلن قزوین قیمت بسیار مناسب آنها می باشد . دومین مزیت این مخازن در مقاومت بالا و طول عمر طولانی است .  به دلیل داشتن لایه محافظت کننده در برابر یوی وی آفتاب ، در برابر پوسیدگی بدنه مقاوم است .

از دیګر مزایای منبع آب پلی اتیلن قزوین  قابلیت استفاده در تمام مناطق آب هوایی است .  استفاده از مخزن پلی اتیلن قابلیت تولید متنوع و نصب آسان آن می باشد  .

بهداشتی بودن  ، قیمت بسیار مناسب، تنوع در شکل و قالب، جابجایی و حمل و نصب بسیار آسان به همراه طول عمر و دوام بسیار بالا موجب گردید استفاده از مخازن آب پلی اتیلن خیلی بیشتر از انواعی دیګر تانکر ها ی موجود مورد توجه بازارقزوین و مصرف کنندگان محترم قرار گیرد.

 

چرا از منبع آب پلی اتیلن قزوین استفاده کنیم

 

 

 مخزن آب پلی اتیلن منبع و تانکر پلاستیکی در قزوین به آبیک ، بوئین زهرا ، تاکستان ، آوج ، محمدیه ، اقبالیه ارسال و پخش می شود.

انواع مخازن پلی اتیلن  آب درقزوین :

  1. عمودی یا ایستاده
  2. افقی یا خوابیده
  3. زیرپله
  4. کتابی یا آسانرو
  5. کروی
  6. وان پلاستیکی
  7. مخازن حفاظ دار یا IBC
  8. انبساط

 

 

 

ضخامت و وزن مخزن آب پلی اتیلن در قزوین  چقدر است؟

 

مبحث وزن مخزن آب پلی اتیلن  کاملا بستگی به موادی که می خواهید درون آن نگهداری کنید دارد . ولی در مخزن آب پلی اتیلن ارسالی به سراسر استان قزوین به دلیل رعایت استاندارد ها میتوانید هر ماده ای با هر چگالی را بریزید . این مخازن برای هر مواد و هر فضایی دارای استاندارد می باشد . پس با خیال راحت می توانید آن را خریداری کنید .

اگر می خواهید تانکر های مخزن پلاس را در پشت بام بگذارید می توانید از مخزن های افقی استفاده کنید ، اگر می خواهید در پارکینگ خانه نصب کنید باید از مخزن های عمودی استفاده کنید ، البته بستگی به فضایی که می خواهید در آن نصب کنید هم دارد . برای مکان زیرپله هم از مخازن شیب دار استفاده کنید .

اگر برای شما فشار آب قوی مهم است می توانید از مخازن ایستاده یا عمودی استفاده کنید .

اگر هم مقاومت بالا برای شما اهمیت دارد  مخازن افقی یا خوابیده را  می توانید  تهیه کنید .

 

 

ضخامت و وزن منبع آب پلاستیک در قزوین

 

 

 

مواردی ک باید در نصب مخزن آب پلی اتیلن قزوین به آن توجه کرد:

۱٫محل نصب مخزن آب  بدون شیب باشد و صاف و یکدست . هیچگونه سنگ یا کاشی زیر مخزن آب قرار داده نشود مگر اینکه کل سطح زیرین مخزن را بپوشاند .
۲٫برای عبور مخزن تا محل نصب کلیه ی درب ها و راهروها از نظر ابعاد بررسی شود تا بتوان تانکر آب را بدون مشکل به آن مکان منتقل کرد .
۳٫ محل نصب تانکر آب نباید در نزدیکی دیگ های بخار یا وسایلی که گرمای زیادی دارند قرار داده شود.
۴٫محل نصب باید بتواند وزن مخزن آب و آب درون آن را تحمل نماید . این موضوع زمانی که در پشت بام می خواهید اقدام به نصب کنیم بسیار اهمیت دارد .

 

 

موارد مصرفی مخزن آب پلی اتیلن قزوین :

 

۱٫ذخیره سازی آب شرب برای خانه یا ساختمان

۲٫ذخیره سازی اسید و یا مواد شیمیایی

 

۳٫مورد استفاده برای آبیاری باغ و باغچه و حتی مزرعه

 

۴٫ذخیره آب آتشنشانی

مصارف تانکر اب پلاستیک قزوین

 

 

معرفی وان پلاستیکی (پلی اتیلن ) شرکت مخزن پلاس در قزوین :

وان های پلاستیکی و پلی اتیلنی شرکت مخزن پلاس در حجم های ۶۰ لیتر ، ۱۰۰ لیتر ، ۱۵۰ لیتر، ۲۰۰ لیتر ، ۵۰۰ لیتر ، ۷۰۰ لیتر ، ۸۰۰ لیتر ، ۱۰۰۰ لیتر، ۱۵۰۰ لیتر و ۲۰۰۰ لیتر تولید می شوند .

این وان ها از پلی اتیلن با کیفیت تولید شده در نتیجه در تمامی کاربردهای بهداشتی ، خوراکی ، کشاورزی ، پرورش ماهی و میگو و … قابل استفاده است .  وان های پلاستیکی در قزوین در برابر اسید و مواد شیمیایی مقاوم هستند ضمن اینکه نسبت به وان های استیل ارزانتر ، بادوام تر و قابلیت نصب و حمل راحت تری دارند .وان های پلی اتلنی عرضه شده در مخزن پلاس دارای ۵ سال گارانتی تعویض و ۱۰ سال خدمات پس از فروش می باشند .

 

کاربرد  :

 

۱٫مخزن آب پلی اتیلن افقی قزوین : این نوع مخزن ها به دلیل داشتن ارتفاع کم مناسب فضاهایی هستند که محدودیت ارتفاع دارند .

 

۲٫مخزن مخزن آب پلی اتیلن عمودی قزوین  : این مخزن ها مناسب مکان هایی است که محدودیت ارتفاع ندارند و سطح کمتری را اشغال می کنند . در این مخازن فشار آب بیشتر است .

 

۳٫مخزن آب مکعبی و کتابی و زیرپله : این مخزن ها با شکل هندسی خاص خود در فضا های بلا استفاده هم قابل نصب هستند .

 

۴٫وان های صنعتی و شیلاتی : وان ها به صورت بدونه رنګ تولید می شوند . خاصیت ضد خوردګی این استخر های کوچک پلی اتیلنی باعث شده در صنایع و به خصوص در انواع روش های آبکاری فلزات کاربرد داشته باشند .

 

 

۵٫مخزن تک لایه : این مخزن ها فقط از یک لایه تشکیل شده اند و بیشتر برای ذخیره مواد شیمیایی و روغن و … قابل استفاده می باشند .

 

 

۶٫مخزن سه لایه : همانطور که در بالا ګفته شد مخازن سه لایه کاربرد ذخیره آب آشامیدنی دارند . و به دلیل داشتن لایه ی میانی که uv دار است مانع عبور نور خورشید به داخل مخزن می شوند . به همین دلیل میتوان از آنها برای ذخیره ی آب آشامیدنی به مدت طولانی استفاده کرد .

نواحی تحت پوشش ارسال مخازن  :

آبیک ، بوئین زهرا ، تاکستان ، آوج ، محمدیه ، اقبالیه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *