مقالات

راهنمای خرید مخزن آب طبرستان و بررسی ویژگی های آن نسبت به سایر مخازن

مخازن آب از جمله بنیانی‌ترین زیرساخت‌های زندگی اقتصادی و اجتماعی هر منطقه هستند، به ویژه در مناطقی که با مشکلات کمبود آب مواجه هستند. در این راستا، مخازن آب طبرستان به عنوان یک راهکار نوین و کارآمد در مدیریت منابع آب، به خود جایی خاص در این روند پیدا کرده‌اند. این مقاله به بررسی مزایا و معایب استفاده از مخزن آب پلی اتیلن در منطقه طبرستان می‌پردازد و با توجه به شرایط جغرافیایی و محیطی این منطقه، راهکارها و پیشنهاداتی برای بهره‌وری بیشتر از این فناوری ارائه می‌دهد. همچنین، این مقاله به بررسی اثرات مثبت استفاده از این نوع مخازن بر توسعه پایدار و مدیریت بهینه منابع آب در این منطقه می‌پردازد.

چرا مخزن آب پلی اتیلن طبرستان بخریم ؟

مخزن آب طبرستان از مواد زاید در تولید محصولات خود استفاده نمیکند . این به چه معنی است ؟

افزوده شد: در ساخت مخزن آب پلی اتیلن طبرستان مواد اولیه آی که برای ساخت آن استفاده میشود پلی اتیلن می باشد.
تا اینجای بحث همه کارخانه ها با هم در مواد اولیه به کار رفته مشترک هستند ، مواد اولیه آنها از یک محل تهیه میشود.

اما یکسری از کارخانه های تولید کننده هستند که ۱۰۰ درصد از پلی اتیلن ۳۸۴۰ استفاده نمیکنند و مواد ضایعاتی در ساخت منبع آب استفاده میکنند .برای مثال در ساخت یک مخزن آب ۱۰۰۰۰ لیتری عمودی که وزن استاندارد این مخزن ۳۰۰ کیلوگرم می باشد ، کارخانه های نا متعبر و بدون گواهی بهداشت دویست و هفتاد کیلو گرم پلی اتیلن ۳۸۴۰ استفاده میکنند و ۳۰ کیلوگرم پلی کربنات .

طبیعتا مخزن آب پلی اتیلن این تولید کننده دارای ناخالصی می باشد ، به همین دلیل ما میگوییم که در خرید منبع آب حتما دقت به خرج بدهید ، تا مواد اولیه آن صد در صد مرغوب و خالص باشد.

البته ما در این مقاله ۷ راهکار قدرتمند در رابطه با خرید مخزن آب به شما میگوییم که چگونه بهترین انتخاب را داشته باشید. پس جای هیچ نگرانی نیست.

یک مخزن آب افقی پلی اتیلن

بررسی تفاوت های مخزن آب خالص و نا خالص

تفاوت مخزن آب خالص و نا خالص

۱) مخزن خالص عمر مفید بسیار بیشتری دارد .
۲) مخزن خالص نور خورشید را تحت هیچ شرایطی عبور نمیدهد.
۳) مخزن خالص مقاومت بسیار بهتری در مقابل نور خورشید و سرمای زمستان دارد.
۴) آب داخل تانکر آب خالص کاملا آشامیدنی ، بهداشتی و قابل استفاده است .

افزوده شد: عمر مفید به چه معناست که در قسمت بالا توضیح داده شده است ؟ یعنی اینکه تانکری که دارای پلی کربنات هست و در ساخت آن از موادی غیر از پلی اتیلن استفاده شده ، ناخالص است.

افزوده شد: ماهیت پلی کربنات خشک است و باعث خشکی مخزن آب می شود.و در طولانی مدت یک دفعه مشاهده می کنید ، منبع آب شما سوراخ شده است ، چون ناخالصی دارد.پس این قسمت رو جدی بگیرید!و حتما مخزن آبی تهیه کنید که ناخالصی نداشته باشد.

یک مخزن آب خالص چه ویژگی هایی دارد

وقتی در ساخت این محصول از مواد ضایعاتی استفاده نشده باشد ، به شرط سه لایه بودن محصول ، نور از هیچ منفذ مخزن نمیتواند عبور کند و کامل آب داخل تانکر ایزوله میشود .
زمانی که این اتفاق بیفتد اصطلاحا گفته میشود مخزن ضد جلبک ، آنتی باکتریال و ضد قارچ است .
پس این اصطلاح رایج در بازار مخازن پلی اتیلن از اینجا سرچشمه میگیرد.
طبیعتا به هر مخزن فروشی که مراجعه کنید این اصطلاحات رو خواهید شنید اما تا وقتی محصول ۱۰۰ درصد خالص نباشد تمامی این تعریفات جنبه تبلیغاتی و بازاریابی خواهند داشت.

زمانی که محصول خالص تولید شده باشد ، به دلیل ماهیت ماده پلی اتیلن ، شما میتوانید تانکر را در دمای مثبت ۶۰ تا منفی ۲۰ قرار بدید . با توجه به شرایط آب و هوایی ایران در هر نقطه ای از کشورمون میتونید تانکر پلاستیکی طبرستان قرار بدید.

برای این قسمت نیاز به توضیح خاصی نیست ، زیرا کاملا واضح و مبرهن هست. کربنات خوراکی نیست که ما از آن در محصولی مانند مخزن آب که جنبه خوراکی و آشامیدنی دارد ، استفاده کنیم.
پس مخزن طبرستان خالص و کاملا فود گرید(قابلیت آشامیدن) می باشد ، آشامیدن آب داخل تانکر پلاستیکی طبرستان باعث مریضی و مسمومیت نمیشود .
البته منظور بنده از مخزن طبرستان تمامی مخازنی هستند که استاندارد تولید میشوند.

سه نوع مخزن آب پلی اتیلن افقی و عمودی کوتاه و عمودی بلند

مدل های مختلف مخازن آب پلی اتیلن

انواع مخازن آب پلی اتیلن

که هر کدام از انواع مخازن آب پلی اتیلن بر اساس نیاز و شرایط محیطی مختلف طراحی و ساخته می‌شوند. این تنوع در انواع مخازن، امکان انتخاب بهترین گزینه برای هر نوع پروژه ذخیره‌سازی آب را فراهم می‌کند و از طرفی، امکان استفاده گسترده از این فناوری را در مواجهه با چالش‌های مختلف آبیاری، آبرسانی و مدیریت آب فراهم می‌کند. موارد زیر شامل انواع مخازن آب پلی اتیلن می باشند.

 • افقی(خوابیده)
 • عمودی(عمودی)
 • زیرپله(شیب دار)
 • آسانرو(کتابی)
 • قیمت مخزن آب مکعبی
 • قیفی
 • بشکه آبی رنگ
 • وان پلاستیکی(Tub)

از کجا بفهمیم یک مخزن آب آنتی باکتریال است؟

آنتی باکتریال بودن یک مخزن دغدغه تمامی خریداران منبع آب طبرستان است . مانند تمامی اصناف دیگر انسان هایی پیدا میشوند که محصولی که درحال فروش آن هستند ، ویژگی هایش ضعیف تر از ویژگی های واقعی آن می باشد .

دیده شده است که مخزنی که ضد جلبک نیست به جای مخزن ضد جلبک فروخته شده است.پس شما باید توانایی تشخیص را داشته باشید.به راحتی این کار امکان پذیر است ، درب تانکر آب پلاستیکی را باز کنید . اگر مخزن دارای سه لایه بود یعنی یک لایه در وسط مشکی رنگ ، یک لایه در داخل سفید رنگ ، یک لایه در بیرون سفید رنگ ، این مخزن سه لایه خواهد بود.

حال دقت کنید تانکری که دارای ۳ لایه باشد نور خورشید را از خود عبور نمیدهد.
میتونم یک سوال بپرسم ؟
چه زمانی آب جلبک میزند؟
آفرین !
زمانی که نور خورشید وجود داشته باشد.

پس چون مخزن آب ۳ لایه هستش نور آفتاب را ازخود عبور نمیدهد پس ما جلبک نخواهیم داشت و در ادامه چون جلبکی وجود ندارد باکتری هم نخواهیم داشت و ما یک محصول آنتی باکتریال خواهیم داشت ، یک منبع آب پلاستیکی طبرستان آنتی باکتریال .

پس اگر مخزن شما ۳ لایه بود که با راهکاری که توضیح دادم آنتی باکتریال هم خواهد بود.

مخزن آب پلی اتیلن عمودی کوتاه مشکی رنگ

مزایای مخزن آب طبرستان

ویژگی های مثبت مخزن آب طبرستان

۱_مخزن آب طبرستان کیفیت بالایی دارد و این کیفیت پارامتر های زیادی دارد. وزن و ضخامت این مخزن بالا و مطابق استاندارد اداره آب و فاضلاب می باشد.از مواد نا خالص در این کارخانه استفاده نمیشود.
عمرو وماندگاری طولانی مدتی دارد ، سبد محصول این کارخانه نیز تقریبا تکمیل است.

گارانتی و ضمانت تقریبا متعبری دارد برای اینکه مشکلی در استفاده از گارانتی نداشته باشید حتما نکات گارانتی را رعایت کنید.برگه ضمانت نامه کتبی که فروشنده به شما می دهد را نیز حتما نزد خود نگهداری کنید.

۲_نکته دیگر که قابل بحث می باشد تعدد نمایندگی های این کارخانه در ایران است . تقریبا در تمامی شهرها نمایندگان فروش این کارخانه فعال هستند . این مطلب از آن جایی اهمیت پیدا میکند که مخازن کارخانه های دیگر در تمامی شهر ها نمایندگی فعال ندارند. مثلا اگر شما بخواهید مخزن آب در جنوب ایران خرید کنید ، از کارخانه هایی که در شمال یا مرکز کشور تولید میکنند ، قابلیت استفاده ندارد.
فروش منبع آب در مازندران نیز توسط شرکت طبرستان انجام می شود.

۳_به دلیل مسافت زیاد کرایه بسیار بالایی به محصول اضافه میشود و به صرفه نیست . مخزن طبرستان اما در جنوب مرکز و شمال کشور کارخانه و نمایندگی پخش دارد . این به قیمت تمام شده محصول بسیار کمک میکند چرا که کرایه حمل شامل تانکر آب نمیشود .
در کاتالوگ مخازن طبرستان نیز مفصلا به این موارد اشاره شده است.

 

ویژگی های منفی مخزن طبرستان

اما میرسیم به نکات و ویژگی های منفی مخزن آب طبرستان ، اولین نکته ای که قابل ذکر هستش قیمت بالا و بعضا غیر منطقی این محصول هستش ، در بازار مخازن دیگر با کیفیت کاملا مشابه وجود دارد .

۱_اما قیمت های بسیار معقول تری دارند ، یعنی پس از اینکه لیتراژ مورد نظر و ابعاد مورد نظر انتخاب شد.
زمان خرید مخزن آب رسید ، انتخاب های متعددی طبیعتا خواهید داشت ، اما قطعا گرانترین قیمت برای کارخان طبرستان هستش ، میشود با قیمت بسیار بهتر مخزن هم رده آن را گرفت که در این وضعیت اقتصادی خرید بهتر و اقتصادی تری داشته باشیم .

۲_نکته بعدی زمان گارانتی این مخزن می باشد که به نظر ما و تقریبا تمام کارشناسان فعال این حوزه ، ضعف بسیار بزرگی می باشد.گارانتی این کارخانه ۵ ساله می باشد ، که تقریبا نسبت به کارخانه های دیگر بسیار کمتر می باشد.
کارخانه های معتبر فعال در این حوزه هستند که دارای گارانتی و ضمانت ۱۲۰ ماهه می باشند یعنی ۵ سال گارانتی بیشتر . به همین دلیل معمولا مصرف کنندگان سراغ مخزنی میروند که گارانتی بیشتری داشته باشد.
کارخانه طبرستان در این قسمت رقابت را به سایر کارخانه های متعبر واگذار میکند .

نکته بعدی نیز بحث ماهیت گارانتی مخزن پلی اتیلن طبرستان است ، در حال حاضر در این فروشگاه اینترنتی مخازن ارائه میشود که برای اولین بار در گارانتی بی قید وشرط تعویض دارند!
ضمانت طبرستان و کارخانه های دیگر ضمانت تعمیر می باشد. و اگر مخزن آب شما به مشکل خورد و نیاز به خدمات داشت ، اگر شرایط گارانتی را رعایت کرده باشید .

یک عدد مخزن پلی اتیلن سفید رنگ

بررسی تاثیر مخازن پلی اتیلن طبرستان بر روی محیط زیست

آیا مخازن پلاستیک طبرستان دوست دار محیط زیست هستند ؟

آیا مخازن پلاستیک طبرستان دوست دار محیط زیست محسوب می شوند؟!
مخازن پلی اتیلن گاهی به دلیل داشتن تاثیرات منفی بر روی محیط زیست مورد نقد قرار می گیرند.  در پلاستیک طبرستان طیف وسیعی از مخزن های آب تولید می شود. چهار دلیل اصلی وجود دارد که تانکر های آب،  برای محیط زیست مناسب هستند.

۱)مخازن پلی اتیلنی پلاستیک طبرستان، در صورت استفاده ی صحیح عمر طولانی ای دارند . تا سال های سال سالم باقی می مانند. واضح است که هرچه دوام یک محصول بیشتر باشد، برای محیط زیست مناسب تر است. به علاوه به دلیل قابلیت بازیافت پلی اتیلن به کار رفته در ساخت مخازن، حتی بعد از پایان عمر منبع آب طبرستان نیز می توان آن ها را بازیافت ، مجددا مورد استفاده قرار داد.

۲)اگر در تمامی خانه ها یک مخزن آب وجود داشته باشد. تقاضا برای تامین آب شهری کاهش می یابد. بنابراین نیاز به احداث سدها و تاسیسات شیرین سازی آب کمتر می شود. این خود یک مزیت آشکار برای محیط زیست محسوب می شود. همچنین هرچه تعداد مخازن آب درون شهری بیشتر باشد، تامین کلی آب آسان تر خواهد بود.

۳)در مواقع سیل و طغیان آب، تانکر آب کتابی طبرستان که مخصوص ذخیره سازی آب باران هستند ، در شرکت پلاستیک طبرستان تولید می شوند. می توانند تا حد زیادی در کنترل جریان آب های سطحی مشارکت کنند. این نوع مخازن به دلیل شکل هندسی خاص خود، فضای کمی را اشغال کرده و می توانند به نوبه خود تاثیر شگرفی در کاهش پیک جریان آب ناشی از بارش های شدید داشته باشند. این عامل به تنهایی یک مزیت بسیار مهم برای محیط زیست محسوب می شود. در کنار آن می توان به جنبه های اقتصادی ناشی از خسارات کمتر در مخاطرات زیست محیطی نیز اشاره کرد.

۴)تانکرهای آب، انرژی مورد نیاز برای تصفیه و پمپاژ آب به خانه ها را کاهش می دهند. این شامل تامین انرژی مورد نیاز برای تجهیزات عظیم ذخیره آب و همچنین تامین نیروی کار لازم می شود. بنابراین از این حیث نیز محیط زیست می تواند از مزایای ذخیره سازی آب باران منتفع شود.
به طور کلی ترغیب خانواده ها به خرید انواع مختلف مخازن یا تانکرهای ذخیره سازی آب می تواند یک گام در یک مسیر صحیح باشد. چرا که در قالب یک برنامه جامع و مشترک که سازمان محیط زیست نیز به آن اشاره کرده است ، می توان تا حد زیادی به مدیریت مصرف آب در جوامع کمک کرد. از دخالت های نابه جای انسان در محیط زیست نیز جلوگیری می شود.

جمع بندی

با توجه به اطلاعات ارائه شده، خرید مخزن آب پلی‌اتیلن طبرستان دارای اهمیت بالایی است. این مخزن‌ها از مواد خالص و مرغوب ساخته شده و هیچگونه مواد زاید یا ناخالصی در تولید آنها استفاده نمی‌شود. این مسئله به معنای اطمینان از کیفیت و صحت آب مخزن می‌باشد و تضمین می‌کند که آب درون تانکر بهداشتی و قابل مصرف باشد. علاوه بر این، مخازن آب پلی‌اتیلن طبرستان به دلیل مقاومت بالا در برابر نور خورشید و سرمای زمستان، عمر مفید بلندی دارند و در هر شرایط آب و هوایی به خوبی عملکرد می‌کنند.

در فرآیند خرید مخازن آب پلی اتیلن، انتخاب مخزن مناسب با کیفیت بالا و قیمت مناسب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. شرکت مخزن پلاس با سابقه‌ای معتبر در تولید مخازن آب پلی اتیلن، به عنوان یکی از پیشروهای این صنعت، بهترین گزینه برای تأمین نیازهای ذخیره‌سازی آب است. مخازن آب پلی اتیلن این شرکت، با استفاده از مواد با کیفیت و فناوری روز دنیا، به دوام بالا، مقاومت در برابر شرایط محیطی مختلف، و کارایی بالایی در حفظ کیفیت آب مشتریان خود اطمینان می‌بخشند.

مخزن پلاس

سوالات متداول

 • چرا باید مخزن آب پلی‌اتیلن طبرستان را بخریم؟
  مخزن آب پلی‌اتیلن طبرستان به دلیل استفاده از مواد خالص و کیفیت بالا، گزینه‌ی مناسبی برای خرید است.
 • از چه موادی در ساخت مخزن آب پلی‌اتیلن طبرستان استفاده می‌شود؟
  مواد اولیه در ساخت مخزن آب پلی‌اتیلن طبرستان، پلی‌اتیلن است که از مواد خالص و بدون افزودنی زاید تولید می‌شود.
 • چه ویژگی‌هایی در مخزن آب پلی‌اتیلن طبرستان موجود است که آن را از سایر مخازن تمایز می‌دهد؟
  ویژگی‌های منحصر به فردی همچون مقاومت در برابر نور خورشید و سرمای زمستان، ضد جلبک بودن و قابلیت استفاده از آب خالص، مخزن آب پلی‌اتیلن طبرستان را از دیگر مخازن متمایز می‌کند.

دیدگاهی در مورد “راهنمای خرید مخزن آب طبرستان و بررسی ویژگی های آن نسبت به سایر مخازن

 1. سعید گفت:

  سلام
  قیمت ها خیلی بالا می باشد

  مردمی که نان را قرضی می خرند،چطور می توانند از شما خرید نمایند؟؟؟؟

  1. makhzan.plus گفت:

   سلام دوست عزیز
   والا مخزن طبرستان رو ما معرفی کردیم در این مقاله
   بله حق با شماست قیمت مخازن طبرستان بالاست

   اما میشه از مخازن ارزانتر اما هم رده با طبرستان استفاده کرد.

   1. مهرداد گفت:

    لطفاً چند نمونه با کیفیت مخزن طبرستان و قیمت مناسب تر معرفی نمایید.
    با تشکر

    1. makhzan.plus گفت:

     سلام کاهش قیمت داشتیم با شماره ثابت ۰۹۱۲۰۳۸۳۸۳۲ تماس بگیرید

 2. حسینی گفت:

  سلام
  لطفا بهترین نمونه با کیفیت از برندی دیگر (در حد طبرستان) اما قیمت مناسب و گارانتی ۱۰ ساله بی قید و شرط رو معرفی میفرمایید؟

  1. makhzan.plus گفت:

   سلام آذین الوند آسیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *