خرید مخزن اسید و مواد شیمیایی با ۵ راهکار + لیست قیمت

shutterstock 523965271 1210x423 - خرید مخزن اسید و مواد شیمیایی با ۵ راهکار + لیست قیمت

مخزن پلی اتیلن برای ذخیره اسید و مواد شیمیایی

با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عریز

برای ذخیره اسید و مواد شیمیایی معمولا از مخزن پلی اتیلن تک لایه استفاده می شود، به دلیل کیفیت پایین و نا آگاه بودن بسیاری از استفاده کنندگان از مخزن پلی اتیلن اسید و مواد شیمیایی با مشکل مواجه می شوند.

تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا از مشکل های احتمالی جلوگیری کنیم.

 

 

با توجه به خاصیت ضد خوردگی پلی اتیلن HDPE 3840 این ماده پایداری بسیار بالایی  به مخزن برای اسید و مواد شیمیایی می دهد .  به همین دلیل مخزن پلی اتیلن سنگین ، برای نگهداری بسیاری از انواع اسید ها مانند اسید سولفوریک ، اسید استیک ، اسید کلریدریک و اسید فسفریک  می تواند بهترین و اقتصادی ترین گزینه باشد . نشتی یکی از مشکلاتی است که ممکن است این مخازن در محل جوشکاری به آنها دچار شوند  همچنین مخازن پلی اتیلنی در مقایسه با مخازن استیل ضد زنگ و ضد اسید بسیار ارزان تر و اقتصادی تر هستند . در نهایت لازم به ذکر است که در خصوص اسید نیتریک باید دقت بیشتری نمود و بهتر است سالیانه یا دو سالانه مخازن پلی اتیلنی را تعویض کنید .

 

 

 

از ضروریات واحدهای صنعتی ، نگهداری مواد خورنده مانند انواع اسید و باز است . معمولا در صنعت این مواد خورنده در بخشهای مختلف تولید به کار گرفته می شوند . ملاحظاتی در خصوص مسائل ایمنی وجود دارد که بایستی با دقت بسیار رعایت شوند . برای یک خرید موفق و نگهداری ایمن مخزن اسید و مواد خورنده به موارد ذیل توجه فرمایید .

کاربری

سازگاری شیمیایی

دمای محل کار

چگالی سیال

اندازه مخزن

لوکیشن فیزیکی

اب و هوای منطقه

سرویس و نگهداری

مسائل ایمنی

 

 

پلی اتیلن برای ذخیره آب و مواد شیمیایی 1030x773 - خرید مخزن اسید و مواد شیمیایی با ۵ راهکار + لیست قیمت

 

تعیین محل قرار گیری مخزن برای اسید و مواد شیمیایی :

 

قصد دارید مخزن اسید خود را کجا قرار دهید ؟    این یک سوال ساده است ولی در عین حال پاسخ به آن بخش مهمی از طراحی و انتخاب مخزن اسید شما را در برخواهد ګرفت    .

مخزن اسید را می توان درون یا بیرون ساختمان و یا نزدیک به سایر ابزار و وسایل و یا جدا و دور از آنها نصب و نگهداری نمود .  اگر قرار است که مخزن در .محیط خارجی و بیرون قرار گیرد، مهندسین باید درګیرمسائلی چون بودن در زیر آفتاب و باران ، وزش بادهای شدید، ایمنی در برابر تصادف و برخورد ماشینهایی .مانند لیفتراک یا خودرو از عوامل محیطی باشند . کف جایی که مخزن قرار است نصب شود باید به تمامی صاف و هموار و تراز و بدون کوچکترین سنگریزه باشد بنابراین زیر سازی باید به دقت مورد توجه باشد. سایز مخزن و وزن آن از دیگر مواردی است که باید در زیر سازی مد نظر داشته باشید .

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  ۱۰ نکته برای خرید مخزن آب پلی اتیلن دماوند + لیست قیمت

مطمئن شوید که فضای کافی برای مخزن اسید مدنظر خود دارید . کف باید از سطح قاعده مخزن بزرگتر باشد. به صورت تیپیک ، سطح باید دست کم حدود یک متر بزرگتر از قطر مخزن باشد تا بتوان به راحتی مراحل نصب مخزن را انجام داده و نیز در برابر تورم و یا فرورفتگی احتمالی مخزن کارا باشد .

این نکته خیلی مهم است که به درستی کف و پایه های هر مخزنی را مهندسی و طراحی نمود . مخزن پلی اتیلن شرکت مخزن پلاس دیوارهای خیلی ضخیم و محکمی دارد . برای نصب صحیح و درست یک مخزن اسید خیلی مهم است که مخزن بر روی یک پایه صاف ، پاکیزه و تقویت شده سیمانی قرار گیرد . نبایستی هیچگونه سنگریزه یا سنگی در زیر مخزن قرار گیرد ، زیرا در طول زمان منجر به شکاف و ترکیدگی مخزن شده و طول عمر منبع اسید را به شدن کاهش می دهد .

 

 

جنس مخزن برای اسید :

 

این منابع باید از نظر وزن مخصوص اسید ، رتبه بندی شوند . نکته بسیار مهم دیگر انتخاب مناسب اتصالات و واشرها با توجه به نوع اسید و بررسی سازگاری آن با موارد اشاره شده می‌باشد . بدلیل مقاومت بالای استیل ، پلی اتیلن و همچنین پلی پروپیلن در مقابل خورندگی ناشی از واکنشهای شیمیایی، جنس مخزن اسید اصولا از انواع مختلف این متریال و خانواده های آنها تهیه می گردد .

در یک قاعده کلی :

  1. چنانچه سیال درون منبع ضد اسید دارای دمایی کمتر از ۶۸ درجه. سانتی گراد باشد قاعدتا دارای جنس بدنه پلی اتیلن صلب خواهد بود .
  2. منبع یا مخزن اسید چنانچه سیال و ماده درون منبع دارای دمای پایداری بیشتر از .۶۸ درجه تا نهایتا ۱۰۸ درجه سانتی گراد باشد دارای جنس بدنه پلی پروپیلن خواهد بود .
  3. نهایتا چنانچه دمای محلولی که درون منبع ذخیره مواد قلیایی و اسیدی ریخته خواهد شد. یا بدلیل واکنش های گرما زا بیش از ۱۰۸ درجه .تا نهایتا ۱۴۸ درجه سانتی گراد باشد می بایست از مخزن استیل استفاده نمود .
  4. با توجه به خوردگی زیاد اسید ها در دمای بیشتر از این حد می بایست به سراخ فلزات گرانبها همچون پلاتین و تیتانیوم رفت .
  5. امروزه تانکرهای اسید را در برخی از کشورها از جی آر پی نیز تولید می نمایند . این شرکت تجربه خوبی در این زمینه ندارد لذا در این مقطع از تشریح کارآیی کامپوزیت در نگهداری سیالات اسیدی و قلیایی خودداری می نمائیم .

 

 

مخزن برای اسید و مواد شیمیایی - خرید مخزن اسید و مواد شیمیایی با ۵ راهکار + لیست قیمت

 

 

 مخزن آب پلی اتیلن در چالوس + لیست فیمت

 

قیمت مخزن برای اسید و مواد شیمیایی:

قیمت مخزن نگهداری و ذخیره محلول ها و سیالات اسیدی پارامتری وابسته به فاکتورهای مختلفی است .  ظرفیت مخزن ، دمای سیالی که قرار است درون مخزن نگهداری شود ، درجه اسیدیته سیال درون منبع ، دفنی یا غیر دفنی بودن منبع و نهایتا اتصالاتی است که قرار است روی منبع بسته شود .

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن در تهران

رتبه بندی قیمت مخزن اسید به ترتیب زیر است :

 

کمترین قیمت این مخازن مربوط است به مخزن برای اسید و مواد شیمیایی .

دومین رتبه در قیمت مربوط به منبع اسید پلی پروپیلن میباشد .

سومین و بالاترین قیمت از جنس بدنه استیل میباشد .

همچنین پارامترهای قیمت وابسته به مشخصات زیر است :

ظرفیت منبع نگهداری اسید .

دمای سیالی که درون مخزن نگهداری می شود .

دفنی یا غیردفنی بودن منبع اسید .

عمودی یا افقی بودن .

جنس بدنه مخزن .

 

 

 

 

محل استقرار منبع ذخیره اسید :

هنگام نصب مخزن برای اسید و مواد شیمیایی ، نکات زیر را در مکان استقرار مخازن در نظر بگیرید .  هدف از این کارها جلوگیری از حوادث عمدی و غیر عمدی و محافظت از مردم و محیط زیست است .

  1. شرایط محیطی محل قرارگیری .
  2. بزرگراه ها و مسیرها اصلی .
  3. ساختمان های اطراف .
  4. بررسی وجود مواد ناسازگار در محیط مثل مواد قلیایی و اکسید کننده قوی .
  5. وجود مسیرهای جریان آب در محل .

در جهت کم هزینه تر بودن نصب مخزن اسید روی سطح زمین و همچنین آسانتر بودن پمپاژ از مخازن ،  و از طرف دیگر دسترسی آسانتر به مخزن در جهت بازرسی و نگهداری و انجام تعمیرات ناشی از خوردگی اسید ،  منابع اسید بهتر است روی سطح زمین نصب شده و مورد بهره برداری قرار گیرند .

تانکرهای اسید میتوانند افقی و یا عمودی باشند . منبع افقی معمولا از نظر تعمیرات و نگهداری دارای شرایط بهتری هستند اما مخازن عمودی دارای مزیت اشغال کمتر فضای کاری هستند . همچنین کنترل سطح مایع در مخازن عمودی راحتتر است . مخازن افقی باید دارای پایه های بسیار مستحکم و در صورت امکان دارای پایه های بتنی باشند .

اسقرار منبع برای اسید و مواد شیمیایی 1030x494 - خرید مخزن اسید و مواد شیمیایی با ۵ راهکار + لیست قیمت

 

 

تعمیرات و نګهداری مخزن اسید :

 

نوع و دفعات بازرسی و نگهداری باید با استفاده از روش ارزیابی .ریسک مبتنی بر کار مخزن برای اسید و مواد شیمیایی ، تاریخچه نگهداری و میزان خوردگی شناخته شده تعیین شود . فقط پرسنلی که دارای صلاحیت و مجوز مناسب هستند و خطرات را کاملاً درک می کنند ، باید این کار را انجام دهند .

خوب است که قطعات مورد نیاز برای نصب را در یک برنامه تعمیر و. نگهداری پیشگیرانه ، شامل جزئیات بازدید و تعمیرات ذکر کنید . طبق قانون سیستم های تحت فشار ، معاینه منبع ، لوله کشی و اتصالات باید توسط شخص ذیصلاح انجام شود .  این شخص می تواند یک مهندس بازرسی تخصصی باشد که توسط یک شرکت بیمه استخدام شده باشد .

با تشکر از توجه شما.

گروه صنعتی مخزن پلاس

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *