مقالات

پرطرفدار ترین مخزن آب در گرمسار و سمنان

مخزن آب در گرمسار و سمنان

تاریخچه مختصر پیدایش مخازن آب در گرمسار و سمنان

طراحی و تولید مخزن آب پلی اتیلن در گرمسار و سمنان فرآیند تازه ای نیست ؛ در طول تاریخ تعداد زیادی از تمدن ها دست به ساخت مخزن  زده اند . مخازن آب اولیه از موادی همچون سنگ ، چوب و سفال درست می شدند . جالب است بدانید که برخی از این مخزن آب قدیمی همچنان مورد استفاده قرار می گیرند . و اما اولین مورد ثبت شده ی استفاده از مخازن آب به سه هزار سال پیش از میلاد حضرت مسیح برمی گردد !

انبار ها و مخازن آب برای مردم تمدن دره سند – تمدنی در عصر برنز در شبه قاره هند  که از ٣٠٠٠ تا ١۵۰٠ قبل از میلاد می زیستند- بسیار ارزشمند و کارآمد بودند . مخازن آب همچنین در قلعه های بزرگ نیز ابزاری حیاتی بودند . احتمال این خطر همیشه وجود داشت که قلعه ای توسط دشمنان محاصره شود و در شرایط محاصره ، نبود مخزن آب با حجم کافی داخل قلعه مشکل بزرگی بود .

مخزن آب

مخزن آب مناسب برای شهر سمنان

کابرد های مخزن آب در گرمسار و سمنان

شاید در اوایل، مخزن آب گرمسار و سمنان تنها وظیفه ی ذخیره کردن آب آشامیدنی و مصرفی روزانه را برعهده داشتند اما امروزه از این مخازن در زمینه های متعددی استفاده می شود.

 • تامین آب آشامیدنی و مصرفی ساختمان های مسکونی
 • اطفاء حریق توسط سازمان آتش‌ نشانی
 • آبیاری محصولات در کشاورزی
 • مصارف متعدد در خط تولید صنایع مختلف؛ از جمله صنایع غذایی مانند شکلات سازی و لبنیات
 • صنایع شیمیایی

البته نباید وظیفه اصلی مخزن آب سمنان و گرمسار  که سالم نگه داشتن آب هست را فراموش کرد . یک مخزن آب خوب می تواند از آب درون مخزن در برابر تاثیرات منفی محیطی مانند ویروس ها ، جلبک ها و باکتری ها جلوگیری کند . مخازن آب ضد جلبک شرکت مخزن پلاس با طراحی و تولید استاندارد و با استفاده از مواد اولیه مرغوب ، می توانند از آب داخل مخزن در مقابل تاثیرات منفی محیطی به خوبی محافظت کنند .

در میان شرکت هاس مختلف تولید مخزن آب گرمسار و سمنان ، شرکت مخزن پلاس پر طرفدار ترین شرکت می باشد . زیرا مخازن این شرکت از نظر کیفیتی بسیار مرغوب بوده و از نظر قیمت هم مناسب می باشند . یکی از جادار ترین این مخازن ، مخزن آب ۳۰۰۰۰ عمودی می باشد.

مخازن این شرکت سه لایه و ضدجلبک هستند و ده سال ضمانت کتبی از طرف کارخانه دارند .

مخازن تولید شده با وزن سنګین هستند و برای تولید این منابع از مواد پلی اتیلن ۳۸۴۰ پتروشیمی درجه یک استفاده شده است .

مخزن آب در گرمسار و سمنان  دارای تاییدیه بهداشت هستند و برای مصارف بهداشتی آب و آب مصرفی ساختمانی بکار می روند .

مخزن آب برای شهر سمنان

انواع مخزن آب در حجم مختلف

علت فراوانی مخزن آب در گرمسار و سمنان چیست؟

 • قیمت مقرون به صرفه
 • وزن کم نسبت به مخازن ګالوانیزه
 • جابجایی آسان
 • نصب بی دردسر
 • مقاومت در برابر ضربه
 • مقاوم در برابر نور ماورا بنفش (UV)
 • این مخازن، ضد جلبک اند.

مخزن آب گرمسار و سمنان در چه اشکالی تولید می شوند؟

مخازن عمودی مانند یک استوانه هستند که روی قاعده شان و به صورت ایستاده مورد استفاده قرار می گیرند . این مخازن دارای انواع کوتاه و بلند می باشند .

مخازن افقی به صورت استوانه افقی ( خوابیده ) هستند . متناسب با حجم مخزن پایه هایی از جنس خود مخزن در قالب آن پیش بینی شده است که اجازه می دهد مخزن به صورت پایدار در جای خود تثبیت شود .

یکی از محدودیتها و عوامل اصلی انتخاب مخزن فضای در دسترس است. مثلا محدودیت در ارتفاع ما را ناگزیر از انتخاب مخازن عمودی کوتاه یا افقی می کند . و محدودیت در طول و عرض ما را ناگزیر از به کارگیری مخازن عمودی و عمودی بلند می کند. بنابراین این محدودیتهای ناشی از جانمایی و مسیر انتقال مخزن است که ما را ناچار به انتخاب شکل و ابعاد خاصی از مخازن پلی اتیلنی می کند .

انواع مخزن آب

مناسب ترین مخازن برای شهر گرمسار و سمنان

شرکت مخزن پلاس 

شرکت تولیدی مخزن پلاس در سال ۱۳۸۷ فعالیت تولیدی خود را همگام با بهترین تکنولوژی روز دنیا با توانایی بهترین .قیمت مخازن پلی اتیلن به دو شکل افقی و عمودی و مخازن زیر پله. مخازن انبساط، مخازن قیفی، مخازن مکعبی با مقاطع تک لایه , دو لایه و سه لایه ضد جلبک و چهار لایه جهت ذخیره آب بهداشتی و نگهداری و حمل مواد آتش زا , اسیدی , شیمیایی و مخازن آتشنشانی شروع نموده است .

ضمانت نامه مخزن های پلی اتیلن آب شرکت مخزن پلاس

مخزن آب پلی اتیلن دارای ۱۰ سال ضمانت نامه کتبی از کارخانه است . این ضمانت نامه زمانی اعتبار دارد که شرایط ضمانت  نامه رعایت شده باشد . در غیر این صورت شامل ضمانت نمی شود .

شرایط  ضمانت نامه

سطح زیر مخزن آب گرمسار و سمنان صاف و تراز باشد .

در صورت داشتن زیر سازی برای مخزن باید زیر سازی بدونه شیب باشد  .

زیر مخزن آب نباید آجر یا بلوک و امثال اینها باشد  .

ضمانت این مخزن فقط شامل آب می شود ، مواد شیمیایی و روغن و … شامل ضمانت نمی شوند  .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *