مقالات

مخزن آب پلی اتیلن شهریار،اندیشه،اسلامشهر

مخزن آب پلی اتیلن شهریار،اندیشه،اسلامشهر

مخزن آب پلی اتیلن شهریار ، اندیشه ، اسلامشهر 

مخزن آب پلی اتیلن در شهریار و اندیشه و اسلامشهر بسیار پر کاربرد می باشد. تا همین چند سال پیش، اگر به پشت بام های خانه های برخی از مناطق شهر تهران سر میزدید.  مشکل افت فشار آب ساختمان داشتند ، نگاهی انداخته میشد تنها شاهد نصب مخازن آب فلزی بر روی  پشت بام های اندیشه و شهریار  می بودیم.  چند سالی است که در تهران و شهرستان های اطراف آن مانند اندیشه ، شهریار ، اسلامشهر ، نسیم شهر  مخزن آب پلی اتیلن  خیلی بیشتر بر روی این پشت بام ها مشاهده می شود. کسانی که قبلاً از تانکر آب برای ذخیره آب شرب منزلشان استفاده می کردند ، نیز در صورت نیاز به تعویض منبع آب پلاستیکی ، تمایل به نصب مخازن پلی اتیلن به جای مخازن فلزی دارند. در این مقاله به بررسی نحوه خرید مخزن آب پل اتیلن در شهریار ، اندیشه و اسلامشهر می پردازیم.
در صورت هر گونه سوال و نکته ای که داخل این مقاله توضیح داده تشده است ، با کارشناسان ما در تماس باشید .

مخزن پلی اتیلن با نام های منبع پلاستیکی یا تانکر پلاستیکی طبرستان نیز شناخته می شود ، برای ذخیره سازی آب شرب و سایر مایعات مورد استفاده قرار می گیرد . چند سالی است به دلیل مزایای بسیار، گوی سبقت را از سایر مخازن نظیر مخزن فلزی، مخزن بتنی و … ربوده است. و در حال حاضر در اندیشه ، شهریار و اسلام شهر مخزن آب پلاستیکی پررکاربرد ترین مخزن می باشد.
این منبع پلاستیکی به مخزن پلی اتیلنی اطلاق می شود ، از نوعی پلیمر و از خانواده پلی اتیلن تولید شده است. استفاده از پلی اتیلن برای تولید مخازن آب و سایر مخازن ذخیره مایعات و مواد شیمیایی چند سالی است ،  در کشورمان به دلیل مزیت های فراوان، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
از جمله مزیت های تانکر آب پلاستیکی ، سه لایه بودن آن است. در اندیشه و شهریار  و اسلامشهر که آب و هوای گرمی دارد و نور خورشید بسیار زیاد است ، باید تانکر آبی خریداری شود که سه لایه باشد. به این دلیل که جلبک نزدند و طعم و کیفیت آن تغییر نکند .

تانکرآب پلاستیکی در اندیشه

مخزن آب پلی اتیلن شهریار و اندیشه بهترین انتخاب به عنوان مخزن آب ساختمان است ؟

مخزن آب پلی اتیلن شهریار و اندیشه یکی از بهترین انتخاب ها برای ساختمان است . این مخازن به دلیل سنگینی بودن و استفاده از پلی اتیلن ۳۸۴۰ ماندگاری بالایی دارند.تانکر آب در شهریار و اندیشه بسیار برای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد . یکی از مزایای مخزن پلی اتیلن قیمت بسیار مناسب آنها می باشد، دومین مزیت این مخازن در مقاومت بالا و طول عم طولانی است .  به دلیل داشتن لایه محافظت کننده در برابر یوی وی آفتاب ، در برابر پوسیدگی بدنه مقاوم است .

یکی دیگر از مزایای مخازن پلی اتیلن ، قابلیت استفاده در تمام مناطق آب هوایی است .  از دیگر مزایای استفاده از مخزن پلی اتیلن قابلیت تولید متنوع و نصب آسان آن می باشد  .

مخزن آب پلاستیکی در لواسان

چرا در اندیشه و شهریار و اسلامشهر مخزن آب پلی اتیلن خیلی بیشتر از مخزن آب فلزی مورد استقبال قرار گرفت؟

همانطور که گفته شد در گذشته تولید و استفاده از مخازن آب فلزی (ورق آهنی گالوانیزه) رواج بیشتری داشت. کم دوام بودن ، نصب و جابجایی پر هزینه و دشوار ، تغییر طعم آب به دلیل خوردگی و زنگ زدگی ، همچنین سوراخ شدن ناشی از این پوسیدگی ها و مشکلات بهداشتی ناشی از این پوسدگی دیواره ها و… موجب گردید به تدریج استقبال کمتری از این مخازن در تهران و شهرستان های اطراف بشود.

بهداشتی بودن، قیمت بسیار مناسب، تنوع در شکل و قالب، جابجایی ، حمل و نصب بسیار آسان به همراه طول عمر و دوام بسیار بالا موجب گردید استفاده از مخازن آب پلی اتیلن خیلی بیشتر از انواعی که پیش تر ذکر گردید،مورد توجه بازار تهران و مصرف کنندگان محترم قرار گیرد.

  • دوام و طول عمر بالا
  • قیمت بسیار مناسب
  • نشان ملی استاندارد و تاییدی بهداشت
  • تنوع در شکل و قالب
  • جابجایی ، حمل و نصب بسیار آسان

علت اسفاده از مخزن پلی اتیلن نسبت به مخزن گالوانیزه

۵ باور نادرست راجع به مخزن آب پلی اتیلن در اندیشه و شهریار:

۱٫ تغییر طعم و مزه آب در مخزن آب پلی اتیلن : اگر شما هم این نگرانی را دارید و دنبال پاسخ کوتاه هستید، خیالتان راحت! آب داخل مخزن پلی اتیلن به هیچ وجه مزه پلاستیک نمی دهد.
پلی اتیلن استفاده شده در این مخازن، درست از جنس پلی اتیلن مورد استفاده در لوله های پلی اتیلن است ،که امروزه در سراسر جهان برای آبرسانی ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند، و کاملا بدون طمع و مزه هستند. در حال حاضر به دلیل مزایای مخازن پلی اتیلن کالاهای ذخیره سازی زیادی در مصارف بهداشتی و خوراکی از پلی اتیلن تولید می شوند.

۲. بو گرفتن آب در مخزن آب پلی اتیلن : قبل از شروع توضیحات، باید بگوییم اگر شما قصد خریداری و استفاده از مخزن آب خانگی را دارید ، اصلا نیاز نیست این قسمت را بخوانید!؛ مخزن آب خانگی شما به لوله ها وصل می شود و به علت اینکه آب در جریان بوده و مخزن مرتبا پر و خالی می شود، آب داخل مخزن بو نمیگیرد.
به طور کلی آب زمانی بو می ‌گیرد که برای مدت زمان طولانی در مخزن راکد مانده و اکسیژن به آن نرسد. در این صورت نیز با قرار دادن آب در مجاورت هوای آزاد، آب دوباره با اکسیژن ترکیب شده و بو نامطبوع از بین می رود. لازم به ذکر است که در صورتی که به مدت طولانی آب ساکن بماند، هیچ نوع مخزن آبی از هر جنسی که باشید نمی تواند جلوی ایجاد بو را بگیرد.

۳٫ فاسد شدن آب در مخزن پلی اتیلن : مهم نیست داخل چه نوع مخزنی باشد، آب داخل تانکر آب اندیشه اسلامشهر و شهریار  هرگز خود به خود منقضی و یا فاسد نمی شود. به طور کلی فاسد شدن مواد، حاصل فعالیت و رشد باکتری ها است . از آنجایی که آب فاقد هرگونه مواد مغذی برای رشد باکتری ها  است، بنابراین باکتری ها توان رشد در آب را ندارند مگر اینکه از طریق ورودی های مخزن یا درب آن میکروب ها و باکتری ها وارد مخزن آب شوند. به همین دلیل معمولاً توصیه می شود درب مخازن به درستی بسته باشد.

۴٫ طول عمر مخازن پلی اتیلن کم است : متوسط طول عمر مخزن پلی اتیلن ۱۵ – ۲۰ سال است! البته با رسیدگی مناسب، طول عمر مخزن پلی اتیلن تا ۲۵ سال و بیشتر نیز می رسد . طول عمر مخزن پلی اتیلن به عوامل گوناگونی چون ماده ذخیره شده در مخزن، کیفیت مواد اولیه در تولید مخزن، نظافت مخزن، اشعه فرابنفش، نور خورشید، دما، رطوبت و… بستگی دارد..

۵٫ جلبک زدن مخزن آب پلی اتیلن : جلبک ماده ای لزج و سبز رنگ است. بر روی دیواره های داخلی مخزن آب شهریار  رشد و تجمع می کند. مهم ترین عامل رشد جلبک درون مخزن آب اندیشه نفوذ نور خورشید (به خصوص از محفظه ها) می باشد . شرایط برای رشد جلبک در مخزن پلی اتیلن اسلامشهر بی رنگ (تک لایه) مهیا است ، زیرا نور خورشید به آسانی به آن نفوذ می کند. بنابراین ضروری است که این مخازن را دور از نور خورشید نگه دارید. اما در مقابل، مخازن پلی اتیلن سه لایه ضد جلبک و آنتی باکتریال، امکان رشد جلبک را تقریبا به صفر می رسانند.

5 باور نادرست راجب مخازن پلاستیکی

آیا مخزن آب در اندیشه و شهریار به طبیعت و محیط زیست آسیب میزند ؟

خیر مخزن آب شهریار و اندیشه و اسلامشهر با محیط زیست ناسازگاری ندارد. قابل بازیافت بودن مخزن پلی اتیلن همواره یکی از نگرانی های شهروندان مسئولیت پذیر بوده و هست. خبر خوب برای دوستداران طبیعت این است ، که تقریبا تمامی مخازن پلی اتیلن که امروزه تولید می شوند قابل بازیافت هستند. پس از این که مخزن به هر دلیل از چرخه استفاده خارج می شود، میتوان آن‌ را به مراکز بازیافت فرستاد. شیوه صحیح بازیافت مخازن پلی اتیلن به این شکل است که در ابتدا آن ها ضدعفونی می شوند، به خصوص اگر درجهت نگهداری مواد شیمیایی و مضر برای طبیعت و انسان استفاده می شدند. سپس هر مخزن پلی اتیلنی به قطعات کوچکترتبدیل شده  و در مرحله آخر نیز قطعات کوچکتر پلی اتیلن بازیافت می شوند تا دوباره برای مصارف گوناگون مورد استفاده قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *