مقالات

مخزن آب در جابان،رودهن،بومهن

مخزن پلی اتیلن در رودهن

مخزن آب پلی اتیلن جابان،رودهن،بومهن مخزنی پلاستیکی به رنگ  سفید طراحی شده که جهت نگهداری و ذخیره آب تولید شده ، که در ابعاد و ظرفیت ها و شکل های مختلفی وجود دارد . مخزن آب پلاستیکی جابان،رودهن،بومهن و مخزن آب ګالوانیزه پر طرفدار ترین مخزن ذخیره سازی آب از ګذشته تا الان در ایران هستند . اما به دلیل مزایای منبع آب جابان،رودهن،بومهن که از پلی اتیلن بهداشتی و با کیفیت ساخته شده اند ، موجب شده کمتر کسی به دنبال خرید مخزن فلزی باشد مگر اینکه نیاز به مخزنی با ابعاد خاصی داشته باشد و یا محل نصب مخزن به گونه ای است که در کنار شعله های آتش و یا امکان برخورد اجسام به مخزن وجود داشته باشد . برای بسیاری از مصارف خانگی و صنعتی ما مخزن پلی اتیلن را پیشنهاد می کنیم .

منبع آب در جابان،رودهن،بومهن

انواع مخزن آب ذخیره آب ساختمان دجابان،رودهن،بومهن:

 مخزن آب جابان،رودهن،بومهن برای ساختمان را بر اساس ویژګی های متفاوت می توان دسته بندی کرد ، که مهمترین دسته مخزن آب جابان،رودهن،بومهن  بر اساس جنس و مواد اولیه ی استفاده شده در تولید آنها است .در ګذشته رایج ترین نوع مخزن ها از جنس فلزی (ګالوانیزه ) استفاده میشد . ولی امروزهمخزن آب جابان،رودهن،بومهن استفاده می شود.
همچنین قیمت مخزن آب مکعبی نیز در این ناحیه نسبت به ناحیه های دیگر مناسب است.

مخزن آب جابان،رودهن،بومهن  برای باغ و باغچه نیز استفاده میشود .  در جابان و رودهن و بومهن  کاملا ضدجلبک و ضد خزه می باشند ، و برای تمام شرایط آب و هوایی طراحی شده اند . برای آب داخل این مخازن در دمای -۲۰ تا +۷۰ هیچ اتفاقی نمی افتد . نه یخ میزند و نه بو میګیرد . دلیل این امر هم سه لایه بودن آن ها است . لایه ی سوم این مخزن ها مشکی رنګ و یو وی دار است . در ادامه مطلب راجع به هر سه لایه توضیحاتی ارائه می شود .

تانکر آب برای جابان

مشخصات لایه های مخزن آب در جابان،رودهن،بومهن 

۱٫لایه اول (لایه خارجی ) :

این لایه ، لایه ی بیرونی مخزن آب پلی اتیلن است به همین دلیل در برابر عوامل جوی و اشعه ماورای بنفش مقاوم است . و به رنګ سفید می باشد که باعث کاهش تولید حرارت جذب شده از خورشید و حفظ دمای آب برای مدت زمان طولانی می ګردد .

۲٫لایه دوم (لایه میانی) ( لایه ی مشکی رنګ ) :

در مخزن آب جابان،رودهن،بومهن این لایه مانع ورود نور خورشید به مخزن آب  و نقش فیلتر نوری را دارد . همچنین باعث استحکام مخزن می شود .

۳٫لایه سوم ( لایه داخلی ) :

لایه ی داخلیمخزن آب جابان،رودهن،بومهن است که ارتباط مستقیم با مواد داخل مخزن دارد . لایه ی سوم این مخزن ها هیچ تاثیری روی کیفیت مواد داخل نمی گذارند.

در مخزن پلی اتیلن جابان،رودهن،بومهن تمامی این سه لایه به صورت food grade  ساخته شده اند و از مواد ۳۸۴۰ پتروشیمی تبریز تولید شده اند . که مورد تایید سازمان غذا و دارو هستند .

شناسه لایه های مخزن آب جابان،رودهن،بومهن

مزایای مخزن آب در جابان،رودهن،بومهن:

۱٫مخزن آب در جابان،رودهن،بومهن به علت پیش ساخته بودن نصب آنها سریع و راحت است .

۲٫منبع آب پلاستیکی وزن کمی دارند و در حمل و نقل راحت است .

۳٫تانکر اب پلی اتیلن  در برابر خوردګی و ساییدګی مقاومت بالا دارد .

۴٫مخزن آب جابان،رودهن،بومهنسه لایه طول عمر بالایی دارند.

۵٫مخزن آب در جابان،رودهن،بومهن بهداشتی اند.

۶٫هرینه کم در تعمیر و نگهداری این مخازن بهداشتی.

۷٫قیمت مخزن آب جابان،رودهن،بومهن فیمت مناسبی دارد.

۸٫قیمت پمپ مخزن آب جدا از مخزن می باشد.

مخزن آب در جابان،رودهن،بومهن بومهن چگونه است ؟

مخزن آب در جابان،رودهن،بومهن در انواع تک لایه و سه لایه ساخته میشود. مخزن آب در جابان،رودهن،بومهن با گارانتی بسیار بسیار معتبر آذین به شما عرضه می شود . شایعه است که این مخازن پلاستیکی سه لایه باکتری تولید میکند اما بدانید اینها درست نیستند. مخزن آب جابان،رودهن،بومهن  ۱۰۰ درصد آنتی باکتریال و ضد جلبک هستند . یعنی این مخازن پلی اتیلن در برابر رشد جلبک ها مقاوم هستند . به دلیل وجود لایه ی سوم در ساختار این نوع مخزن ها است که نور خورشید عبور نمیکند . باعث می شود آب در مدت طولانی هم بدونه بو و خزه بماند .مخزن آب در جابان،رودهن،بومهن کیفیت خود را تضمین میکند . و ضمانت نامه ۱۰ ساله هم بصورت کتبی به مشتریان ارائه می دهد .
در مقاله مخزن آب پلی اتیلن اصفهان نیز در مورد کیفیت مخزن آب مفصلا صحبت کرده ایم. 

مخزن آب جابان-رودهن-بومهن از ۱۰۰ لیتر تا ۲۰۰۰۰ لیتر تولید می شود .

کیفیت منبع آب پلی اتیلن مخزن آب جابان رودهن بومهن

برای نصب مخزن آب پلی اتیلن جابان،رودهن،بومهن در مناطق بسیار گرم و کم آب کشورمان ، در صورت نصب بر روی پشت بام و یا فضای بازی که در معرض تابش شدید نور خورشید واقع شده است امکان افزایش دما و گرم شدن بیش از حد آب درون مخزن، منبع یا تانکر آب  وجود خواهد داشت. از طرف دیگر ، در زمستان ها نیز سرما و یخبندان می تواند دمای آب درون مخزن آب را به شدت کاهش بدهد. به همین دلیل عایق بندی تانکر آب چه در زمستان و چه در تابستان اهمیت دارد.

تا قبل از تولید مخزن آب جابان،رودهن،بومهن  در ایران  عمدتاً از مخازن گالوانیزه برای ذخیره آب استفاده می شد . به شدت آب درون آن به دلیل تابش نور خورشید و گرمای هوا  گرم می شد و شرایط نا مطلوبی را ایجاد می کرد. در زمستان ها نیز مخازن آب فلزی به سرعت شروع به یخ زدگی می کردند و جریان آب درون آن ها قطع می شد. به همین دلیل در بسیاری از مناطق سردسیر و یا گرم سیر،مخازن فلزی بدون لایه های عایق بندی عملاً کاربری مناسبی تخواهند داشت.

قیمت مخزن آب در جابان،رودهن،بومهن از ۱۰۰ لیتر تا ۲۰۰۰۰ لیتر دارای قیمت های متفاوت می باشد.

مخازن پلی اتیلن جابان،رودهن،بومهن در برابر تغییرات دما مقاومت بیشتری دارند

با ورود مخزن آب در جابان،رودهن،بومهن به بازار ایران این موضوع در بسیاری از مناطق کشورمان تا حدود بسیاری مرتفع شده است. ولی با این وجود همچنان ممکن است برخی از هموطنانمان در شهرهای بسیار گرم کشورمان همچون آبادان، خرمشهر، اهواز و … و یا شهرهای سردسیر مثل اردبیل، زنجان، سنندج و … با این مشکل مواجه شوند. و به دنبال روش هایی برای کاهش دمای آب و مخزن آب در تابستان و افزایش دما در زمستان هستند. همچین مخزن آب هما پلاست شیراز نیز در مقابل تغییرات دما مقاوم می باشد.

روش های پیشگیری از گرم شدن و کاهش دمای مخازن آب در جابان،رودهن،بومهن :

۱٫بر روی مخزن آب سایه بان نصب کنید.

۲٫از ساکن ماندن آب درون مخزن آب جلو گیری کنید.

۳٫مخزن  آب را عایق بنذی کنید یا از منبع انبساط پلی اتیلن استفاده کنید.

شکل هندسی مخازن عمودی و افقی در جابان، رودهن،بومهن :

مخزن آب در جابان،رودهن،بومهن در شکل ایستاده مانند یک استوانه هستند که روی قاعده شان و به صورت ایستاده مورد استفاده قرار می گیرند. این مخازن دارای انواع کوتاه و بلند می باشند.

منبع آب پلاستیکی ر شکل خوابیده به صورت استوانه افقی ( خوابیده ) هستند .  متناسب با حجم مخزن پایه هایی از جنس خود مخزن در قالب آن پیش بینی شده است، که اجازه می دهد مخزن به صورت پایدار در جای خود تثبیت شود .

یکی از محدودیتها و عوامل اصلی انتخاب تانکر آب فضای در دسترس است . مثلا محدودیت در ارتفاع ما را ناگزیر از انتخاب مخازن عمودی کوتاه یا افقی می کند. و محدودیت در طول و عرض مار ا ناگزیر از به کارگیری مخازن عمودی و عمودی بلند می کند .  بنابراین این محدودیتهای ناشی از جانمایی و مسیر انتقال مخزن است که ما را ناچار به انتخاب شکل و ابعاد خاصی از مخازن پلی اتیلنی می کند.

طبیعتا مخازن  آب افقی از مخازن هم حجم عمودی سنگینتر هستند. این مساله دلیل اصلی قیمت بیشتر برای مخازن افقی است . به هیچ عنوان به معنای کیفیت بهتر مخازن افقی نسبت به عمودی نیست. بر عکس در شرایط برابر مخازن عمودی دارای طول عمر نسبتا بیشتری نسبت به مخازن افقی و عمودی  در شرایط مناسب و استاندارد می توانند چند سال به خوبی قابل استفاده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *