مقالات

وان پلی اتیلن پرورش ماهی

وان پلی اتیلن پرورش ماهی

یکی از کاربردهای وان پلی اتیلن ۱۰۰۰ لیتری نگهداری و پرورش ماهی است. وان پلی اتیلن پرورش ماهی با نام وان شیلاتی نیز شناخته می‌شود. علاوه­بر وان، از تانکر پلاستیکی نیز برای پرورش ماهی استفاده می‌کنند. قیمت وان پرورش ماهی بستگی به ‌اندازه درخواستی و کیفیت آن دارد؛ هر چقدر حجم و استحکام وان بیشتر باشد، باید هزینه بیشتری بابت خرید پرداخت کنید.

یکی از مواردی که باید هنگام خرید وان پرورش ماهی انجام دهید، محاسبه تعداد تراکم ماهی‌ها است؛ این محاسبه به شما کمک می‌کند تا حجم وان با نوع ماهی سازگار باشد. در ادامه مقاله در مورد مزایای وان پلی اتیلن پرورش ماهی و نحوه محاسبه تراکم ماهیان، توضیحات دقیقی ارائه خواهیم داد.

نوعی وان پلی اتیلن پرورش ماهی در فضای باز

وان پلی اتیلن پرورش ماهی

ویژگی‌های وان پلی اتیلن پرورش ماهی

وان پلی اتیلن پرورش ماهی از ویژگی‌های منحصربه‌فردی برخوردار است که آن را از سایر محصولات مشابه متمایز می‌کند. از جمله این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • مقاوم در برابر اشعه UV

 وان پلی اتیلن از مواد مقاوم و آنتی یو وی ساخته شده است. این ویژگی سبب می‌شود هنگامی که اشعه خورشید به مخزن برخورد می‌کند، نتواند از سطح آن عبور کند و در انتهای آن جلبک‌های سبزرنگ شکل نگیرد.

 • حمل و نقل راحت

از آن­جایی که وان پلی‌اتیلن پرورش ماهی دارای وزن سبکی است، باعث می‌شود حمل‌ونقل این محصول به‌راحتی و با هزینه‌ای کم انجام گیرد. باتوجه‌به قیمت پایین حمل‌ونقل، می‌توانید وان پلی‌اتیلن را مستقیم از درب کارخانه خریداری کنید و نگران هزینه جابه‌جایی آن نباشید. بسته‌بندی ایمن وان پلی اتیلن این امکان را فراهم می‌سازد که بتوان آن را به نقاط دور با فواصل طولانی ارسال کرد.

تعداد زیادی وان پرورش ماهی

تعداد زیادی fish tank

 • داشتن نشان استاندارد و پروانه بهداشتی

 وان پرورش ماهی دارای نشان استاندارد (نشان ملی و بین‌المللی) است و زیر نظر تأییدیه سازمان غذا و دارو به مرحله فروش می‌رسد. وان پلی اتیلن پرورش ماهی از پلی‌اتیلن MDPE و گرید ۳۸۴۰ دارای پروانه بهداشتی ساخته می‌شود که برای پرورش ماهیان زنده کاربرد دارد.

 • مقاوم در برابر خوردگی

وان پلی اتیلن ۳ لایه در برابر طیف وسیعی از مواد شیمیایی، مواد قلیایی، مواد اسیدی و سایر مواد خورنده مقاوم بوده و دچار خوردگی نمی‌شود؛ ازاین‌رو، به‌راحتی می‌توان از آن برای نگهداری انواع مواد مثل صنایع غذایی، شیلاتی، صنعت آبکاری و مواد گرانولی استفاده کرد. این وان بسته به نوع ماده‌ای که قرار است در آن نگهداری شود، در انواع تک‌لایه، ۲ لایه و ۳ لایه تولید می‌شود.

 • قیمت مناسب

 طول عمر بالا این وان باعث شده که حتی وان دست‌دوم نیز ارزش خریدن داشته باشد و بتواند کارایی یک محصول نو را داشته باشد. قیمت وان پرورش ماهی دست دوم بسیار اقتصادی است و خرید آن برای کسانی که دنبال یک گزینه باکیفیت و درعین‌حال ارزان هستند، توصیه می‌شود.

وان پلی اتیلن پرورش ماهی سفید رنگ

وان پلی اتیلن

کاربرد وان پلی اتیلن پرورش ماهی

کاربرد وان پلی اتیلن پرورش ماهی در صنایع مختلف بسیار گسترده است. از جمله کاربردهای اصلی این وان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تولید و پرورش انواع ماهیان زینتی مثل ماهی قرمز، گلدفیش و…
 • قابل استفاده به‌صورت وان شیلاتی برای نگهداری ماهیان خوراکی زنده در فروشگاه‌ها
 • امکان نگهداری انواع مایعات با چگالی بالا
 • پرورش زالو
 • پرورش میگو
 • استفاده از وان پلی اتیلن در آزمایشگاه تست بتن
 • آبکاری صنایع فلزی
 • شستشو میوه و سبزی‌ها در حجم انبوه با وان پلی‌اتیلن
 • نگهداری مواد جامد گرانولی و پودری به‌صورت خشک

انواع وان پلی اتیلن

وان پلی اتیلن در انواع مختلفی تولید می‌شود که عبارتند از:

 • وان ۸۰۰ لیتر درب‌دار: این وان برای نگهداری مواد گرانولی و پودری در محیط‌های سرباز یا سرپوشیده کاربرد دارد.
 • وان پلی اتیلن با ساپورت فلزی: وان پلی اتیلن با ساپورت فلزی در صنایع آبکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع وان به‌عنوان مخزن آب برای نگهداری آب شرب نیز خریداری می‌شود. مناسب‌بودن قیمت مخزن آب پلی اتیلن سبب شده که این محصول فروش بسیاری داشته باشد.
 • وان فوم دار: وان‌های فوم دار برای کاهش انتقال دمای درونی به محیط بیرون و بلعکس طراحی شده‌اند که برای نگهداری محصولات شیلاتی یخ‌زده مناسب هستند.
 • وان بهداشتی پلاستیکی: وان بهداشتی در مصارف پزشکی و دارویی کاربرد فراوان و ویژه‌ای دارد.
 • وان پلی اتیلن پرورش ماهی: این وان برای پرورش و نگهداری ماهیان زنده گزینه‌ای بهداشتی بوده و مورد تأیید سازمان غذا و دارو است که می‌تواند حین تضمین سلامت ماهیان، کمک شایانی در پرورش آبزیانی مثل میگو و زالو داشته باشد.
نمایی از وان پلی اتیلن پرورش ماهی

نمایی از وان پلی اتیلن پرورش ماهی

حجم مناسب وان پلی اتیلن برای fish farming

فضای لازم برای پرورش انواع ماهی با توجه نوع آن متفاوت است. برای مثال ابعاد وان پرورش ماهی قزل‌آلا با ابعاد وان مناسب برای پرورش ماهیان آکواریومی فرق می‌کند و باید هنگام خرید به این موضوع توجه کنید. برای تشخیص فضای مورد نیاز برای پرورش ماهی از فرمول‌هایی تخمینی استفاده می‌کنند؛ از جمله این فرمول‌ها عبارتند از:

قاعده ۱ سانتی‌متر در ۲ لیتر:

  این فرمول برای تعیین حجم مناسب برای پرورش ماهی کاربرد دارد. اصل فرمول این است که به‌ازای هر ۱۰۰ لیتر آب، طول ماهی موردنظر نباید بیش از ۵۰ سانتی‌متر باشد. برای مثال یک مخزن ۱۰۰ لیتری که طول ۹۰ سانتی‌متری دارد، فضای مناسبی جهت پرورش ماهی نئون با طول ۵۰ سانتی‌متر است. قاعده ۱ سانتی‌متر در ۲ لیتر برای ماهیان بزرگ استفاده نکنید.

قاعده سطح:

در این فرمول برای هر سانتی‌متر ماهی، ۳۰ سانتی‌متر مربع فضا لازم است. به‌عنوان‌مثال یک وان ۱۰۰ لیتری با ۹۰ سانتی‌متر طول و ۳۰ سانتی‌متر عرض، می‌تواند ۹۰ سانتی‌متر ماهی بالغ را در خود پرورش دهد. قاعده سطح برای ماهی‌های کوچک مثل ماهی سیچلاید و سایر ماهیان تزئینی کاربرد دارد.

قاعده ۶ برابر طول:

 قاعده ۶ برابر طول این موضوع را بیان می‌کند که طول وان پلی اتیلن پرورش ماهی باید ۶ برابر طول ماهی و دوبرابر عرض و ارتفاع آن باشد. قاعده ۶ برابر طول برای اندازه‌گیری حجم مورد نیاز برای پرورش ماهیان بزرگ مثل اسکار بالغ مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای آبزیان کوچک مناسب نیست.

نصب وان پلی اتیلن پرورش ماهی

وان پلی اتیلن پرورش ماهی دارای طول عمر بالایی بوده و باگذشت زمان، خواص و کاربرد خود را از دست نمی‌دهد. این محصول به علت وزن سبک، شرایط نصب و جابه‌جایی آسانی را دارد. از ویژگی خاص این وان داشتن قابلیت نصب انواع اتصالات با استفاده از گردبرهای نجاری است. محل نصب وان پلی اتیلن باید روی سطح صاف و تراز صورت گیرد و زیر آن از هیچ‌گونه بلوک یا آجر استفاده نشود.

 پس از نصب وان پلی اتیلن پرورش ماهی، برای جلوگیری از دفرمه­شدن این محصول از حفاظ یا کمربند فلزی استفاده کنید تا تحمل فشار وزن را ارتقا دهد. عدم استفاده از پایه‌های فلزی برای محافظت از فشار تحمیلی و قراردادن fish tank روی سطح ناهموار، سبب آسیب جدی به وان شده و باعث می‌شود از شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش محروم شوید.

نوعی وان برای پرورش ماهی

نوعی وان برای پرورش ماهی

جمع بندی

با پیشرفت و رونق پرورش ماهیان تزئینی و خوراکی یا زالو در سیستم‌های بسته، خرید یک محصول بهداشتی و ایمن برای نگهداری ماهیان و سایر آبزیان، موردتوجه قرار گرفت. وان پلی‌اتیلن به علت ساخته‌شدن با مواد اولیه از پایه خوراکی و تضمین سلامت مواد نگهدارنده، نظر بسیاری از متقاضیان پرورش ماهی را به خود جلب می‌کند.

 از این ‌جهت که قیمت وان پرورش ماهی به نسبت کارایی و طول عمر آن از سایر محصولات مشابه ارزان‌تر است، افراد زیادی خواستار خریداری این محصول باکیفیت هستند. وان پلی اتیلن پرورش ماهی علاوه­بر نگهداری آبزیان، در نگهداری انواع مواد غذایی، مواد روغنی، بهداشتی و مایعات مختلف نیز کاربرد دارد.

 

منبع

دیدگاهی در مورد “وان پلی اتیلن پرورش ماهی

 1. حمیداخوان گفت:

  امکان تولیدسیلوماهی استوانه راداریدیاخیرسفارش استوانه قبول میکند

  1. makhzan.plus گفت:

   سلام باید نمونه محصولاتتون رو ببینیم ، لطفا داخل واتس آپ پیام بدید احتمالا قابلیت تولیدش رو داشته باشیم ۰۹۱۲۰۳۸۳۸۳۲

 2. غریبی گفت:

  آیا دریچه ی تخلیه آب دارد؟

  1. makhzan.plus گفت:

   بله با دریچه تحویل میشه

 3. محمد حسین نریمانی گفت:

  سلام لطفا ابعاد و شکل بزرگترین مخزن رو برام بفرستید تشکر فراوان

 4. Saeid گفت:

  سلام بزرگترین سایزش چنده

  1. maryam.mohseni23@gmail.com گفت:

   در حال حاضر ما وان پلی اتیلن ۱۰۰۰ لیتری موجود داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *