مقالات

قیمت مخزن آب گالوانیزه اصفهان

مخازن آب گالوانیزه در اصفهان

از آنجایی‌ که بعضی از شهر‌ها و استان‌ها همچون اصفهان در بسیاری از مواقع با مشکل کمبود آب مواجه می‌شوند، نیاز به یک مخزن آب گالوانیزه پیدا خواهند کرد. اغلب اوقات این معضل در فصول گرم سال رخ می‌دهد. وجود یک منبع که بتواند آب را درون خود برای مدت زیادی سالم نگه¬دارد، ضروری تلقی می‌شود. البته خرید تانکر آب پلاستیکی هم برای این کار به‌صرفه به‌نظر می‌رسد، اما نوع فلزی یا همان گالوانیزه برتری‌هایی دارد که باید ابتدا با آن‌ها آشنا شده و اگر شما هم این معضل را دارید، به فکر تهیه آن باشید.

 

مخزن آب گالوانیزه چیست؟

پیش از آنکه به مبحث این نوع تانکر بپردازیم، بهتر است جنس آن را مورد بررسی قرار دهیم. گالوانیزه آلیاژی است که از فولاد دارای روکش تهیه می‌شود. این آلیاژ می‌تواند در برابر رطوبت و گرما، مقاومت خود را نشان دهد؛ به همین دلیل قیمت مخزن آب گالوانیزه اصفهان از انواع دیگر آن کمی بیشتر است.  این محفظه بسته به حجم آبی که درون خود جای می‌دهد، فضای زیادی را اشغال می‌کند. انواع مختلفی از این محصول در بازار وجود دارد که می‌توان آن‌ها را بر ‌اساس نحوه اتصال ورق‌های گالوانیزه به هم، دسته‌بندی کرد.

کارایی این مخازن تنها برای نگهداری و جا‌به‌جایی آب شرب یا غیر‌شرب است و هیچ کاربرد دیگری در جهت نگهداری دیگر سیالات ندارد. بسیاری از سیالات می‌توانند در این فلز، حالت خوردگی را ایجاد کنند. قیمت مخزن آب گالوانیزه اصفهان، بسته به شکل عمودی، مکعبی، افقی، بیضی و… آن متفاوت است. برای بهره وری بهتر از این وسیله، می‌توانید از نوع رنگ‌شده آن خریداری کنید. قیمت مخزن آب پلی اتیلن با منبع گالوانیزه معمولی به‌نسبت در یک سطح است. مخزن فلزی سفید رنگ که روی آن را پوشانده است، می‌تواند در برابر زنگ‌زدگی مقاومت بیشتری از خود نشان دهد؛ به همین دلیل نرخ این مدل از نوع معمولی کمی بیشتر است.

سه عدد مخزن آب گالوانیزه

ویژگی های مخازن آب گالوانیزه

خصوصیات مخزن آب گالوانیزه

مخزن آب گالوانیزه از فلزی ساخته شده که روی آن را روی پوشانده است؛ این مسئله به‌عنوان اصلی‌ترین خصوصیت این نوع تانکر محسوب می‌شود. با‌توجه به همین مسئله، در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی مقاومت بسیار زیادی از خود نشان می دهد. اگر روی این فلز رنگ شده باشد، آب درون آن گرم نمی‌شود؛ زیرا گرما و نور خورشید نمی‌تواند به‌راحتی درون آن نفوذ کند. البته باید به این مورد توجه کرد که رنگ استفاده شده سفید باشد؛ چرا که استقاده کردن از رنگ مشکی باعث می شود که آب از قبل هم زودتر گرم شود.

این منبع به‌ نوعی طراحی و ساخته شده که درون آن می توانید هم آب سرد و هم آب گرم قرار دهید. با توجه به این مزیت، بیشتر افراد از آن به‌عنوان مخزن آتش نشانی به‌کار می‌برند. از آنجایی‌که مخزن آب گالوانیزه اغلب از اندازه بزرگی برخوردار است، می‌توان از آن برای مصارف صنعتی هم بهره برد. یکی از خصوصیات اصلی منبع قیمت آن می باشد. با‌توجه به کارایی که برای آن در‌نظر گرفته شده، می‌توان قیمت آن را مناسب تلقی کرد. البته قیمت مخزن آب گالوانیزه اصفهان به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 

مخزن آب گالوانیزه اصفهان

در اصفهان، که در طول سال با کمبود و قطعی آب مواجه است، مخازن آب به عنوان ناجی عمل می‌کنند. این مخازن، چه در نوع افقی ۵۰۰۰ لیتری برای مصارف خانگی و چه در نوع عمودی ۱۲۰۰۰ لیتری برای مصارف صنعتی، از جمله ضروری‌ترین وسایل به شمار می‌روند. حجم و نوع مخزن آبی که باید خریداری کنید، به نیاز شما بستگی دارد. در کنار نیازتان، باید به نکات دیگری نیز توجه کنید تا خریدی ایده‌آل داشته باشید.

علاوه بر ظرفیت، نوع کاربری، جنس و محل نصب که در پاراگراف قبل به آنها اشاره شد، پارامترهای دیگری نیز وجود دارند که باید در هنگام انتخاب مخزن آب به آنها توجه کنید. البته قیمت مخزن آب گالوانیزه هم یکی از پارامتر‌های مهمی است که باید پیش از خرید، در مورد آن اطلاعات زیادی را کسب کنید.

سع عدد مخزن آب گالوانیزه عمودی و یک عدد مخزن گالوانیزه افقی

انواع مخازن گالوانیزه در اصفهان

انواع مخزن آب گالوانیزه اصفهان

همان‌طور که گفته شد، این وسیله دارای ۲ نوع است که یکی از آن‌ها ساده بوده و دیگری رنگ سفید دارد. این انواع از لحاظ عایق‌بودن در برابر نور خورشید تقسیم می‌شوند. اگر قرار باشد این منبع را از نظر شکل ظاهری دسته‌بندی کنیم، باید آن را در چندین دسته مختلف قرار دهیم. مخازن آب گالوانیزه در اشکال مختلفی از جمله عمودی، افقی، مخروطی و بیضی تولید می‌شوند. این تنوع ظاهری، علاوه بر زیبایی، کارایی‌های متفاوتی را نیز به ارمغان می‌آورد.

مخزن مخروطی که به مخزن قیفی نیز معروف است، برای تخلیه کامل آب از مخزن طراحی شده است. این نوع مخزن به دلیل شیب تند دیواره‌ها، خروج کامل آب را به راحتی امکان‌پذیر می‌کند.گالوانیزه گرم و سرد، از انواع مختلف این فلز هستند. برخی اوقات در کنار آن‌ها، از فلزات آهن سیاه، استیل و فولاد کامپوزیتی هم استفاده می‌شود.

 

مزیت های مخزن آب گالوانیزه اصفهان

با‌توجه به آنکه گالوانیزه آلیاژی مقاوم و محکم است، منبع آب ساخته‌شده از آن هم عمر طولانی دارد. یکی دیگر از مزیت‌های اصلی مخزن آب گالوانیزه را می‌توان در استحکام بالای آن خلاصه کرد. این استحکام تنها از لحاظ تحمل فشار نبوده و می‌تواند دوام در شرایط آب‌و‌هوایی مختلف را هم نشان دهد. یکی از مزایای اصلی مخازن آب گالوانیزه، عدم نفوذ نور به داخل مخزن است. به دلیل این ویژگی، رشد جلبک در داخل مخزن کاملاً غیرممکن می‌شود.

به دلیل رقابت بالا بین تولیدکنندگان و دسترسی آسان به مواد اولیه، قیمت مخازن آب گالوانیزه در اصفهان نسبت به سایر نقاط کشور ارزان‌تر است. همچنین این مخازن از بهترین مواد اولیه و با دقت و ظرافت بالا تولید می‌شوند و طول عمر طولانی دارند.

مخازن آب فلزی

تفاوت مخازن فلزی و پلی اتیلن با یکدیگر

مقایسه مخزن پلی اتیلن و فلزی

اگر وان پلی اتیلن ۱۰۰۰ لیتری چندین لایه باشد هم می‌تواند نور خورشید را از خود عبور دهد؛ این در‌حالی است که برای مخازن فلزی چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. انتخاب مخزن آب مناسب برای مصارف خانگی، صنعتی و کشاورزی می‌تواند چالش برانگیز باشد. در این میان، دو نوع مخزن رایج، گالوانیزه و پلی اتیلن، هر کدام با مزایا و معایب خاص خود، میدان‌دار این رقابت هستند.

اگر آب برای مدت طولانی در مخزن فلزی شما راکد مانده و رسوب بسته است، نگران نباشید! با رسوب‌زدایی می‌توانید مخزن را به روزهای اول بازگردانید و از شر این مشکل خلاص شوید. رسوب، لایه‌ای از مواد معدنی و آلی است که به مرور زمان در جداره داخلی مخازن فلزی، به خصوص آن‌هایی که از آب پر هستند، تشکیل می‌شود.

 

قیمت مخزن آب گالوانیزه اصفهان

قیمت مخزن آب گالوانیزه اصفهان نسبت به مکان‌های دیگر کمی ارزان‌تر است؛ چراکه بسیاری از کارخانه‌های تولیدی این محصول در اصفهان قرار دارند. البته اینکه نیاز افراد در این شهر به منبع آب زیاد است هم در نرخ پایین آن بی‌تاثیر نیست. هنگام خرید مخزن آب علاوه بر قیمت، کیفیت و ایمنی نیز نقش اساسی در انتخاب مخزن مناسب ایفا می‌کنند. یکی از معیارهای اصلی برای سنجش کیفیت مخزن آب، رعایت استانداردهای مربوطه است. استاندارد EN10142 یکی از مهم‌ترین استانداردها در زمینه تولید مخازن آب است که رعایت آن مزایای زیادی به همراه دارد.

بنا‌بر آن که مخزن آب گالوانیزه اصفهان از مواد مختلفی ساخته شده، نمی‌توان قیمت دقیق آن را مشخص کرد.

دیدگاهی در مورد “قیمت مخزن آب گالوانیزه اصفهان

 1. محمد گفت:

  داداش قیمت رو کجاش گذاشتید

  1. سیامک گفت:

   دروغ گویی ایرانیاست میگن لیست قیمت ولی خبری نیست
   فکر میکنن اینجوری مشتری اعتماد میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *