مقالات

فروش مواد پلی اتیلن دست دوم

فروش مواد پلی اتیلن دست دوم

پلی‌اتیلن به‌عنوان یک پلاستیک بسیار رایج و مورد پسند عام، نوعی پلیمر است که در ابتدا برای تولید کیسه‌های پلاستیکی و بطری‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. فروش مواد پلب اتیلن دست دوم گامی در جهت رونق صنعت و تولیدات پتروشیمی است. شهرهایی مانند شیراز که دارای مکان‌های تاریخی و گردشگری زیادی بوده و سالانه میزبان تعداد کثیری از مسافران از سراسر جهان هستند، لازم است برای تهیه وسایل پلاستیکی به‌منظور جلوگیری از هزینه‌های گزاف، استفاده از مواد پلی‌اتین دست دوم را در اولویت قرار دهند؛ زیرا این مواد علاوه‌بر قیمت بسیار کم، می‌توانند گزینه مناسبی برای کارهایی باشند که باید فوری و در زمان کوتاه انجام شوند.

2 مدل ماده پلی اتیلن

2 مدل ماده پلی اتیلن

پلیمر چیست؟

پلیمر یک واژه یونانی و به معنای قطعات بسیار است؛ یعنی موادی که از مولکول‌های بزرگ به نام ماکرومولکول ساخته‌ شده و ماکرومولکول‌ها نیز از واحدهای کوچک به نام مونومر تشکیل شده‌اند. ابعاد و خواص متفاوت پلیمرها به تعداد و انواع این واحدهای کوچک و اینکه چگونه در کنار هم قرار گرفته و به هم وصل شده‌اند، بستگی دارد. مهندسان در صنعت پتروشیمی سروکار زیادی با پلیمرها دارند که آن­ها را به ۲ دسته اساسی و مهندسی تقسیم‌بندی کرده‌اند. نشاسته، سلولز، چربی، پنبه، ابریشم، پشم و هموگلوبین موجود در خون حاوی پلیمر هستند. فروش مواد پلی‌اتیلن دست دوم موجب آن شده است که استفاده از مواد پلیمری و پلی‌اتیلن بازیافت‌شده مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

قیمت مواد پلی‌اتیلن دست دوم

قیمت مواد پلیمری تنها به یک فاکتورمشخص وابسته نیست و نمی‌توان ارزش ثابت و پایداری برای آن در نظر گرفت؛ قیمت گرانول‌پلی‌اتیلن به مخارجی که بابت حمل‌ونقل آن‌ها صرف می‌شود، بستگی دارد یا ممکن است تحت تاثیر هزینه‌های برق و کارکنان و نرخ ارز و فاکتورهای دیگر، هر روز دچار نوسان شود. همه این عوامل موجب می‌شود که فروش مواد پلی‌اتیلن دست دوم با قیمت‌های روزانه و متغیر به مشتریان ارائه ‌شود؛ لذا در حالت کلی می‌توان گفت که قیمت این مواد دست دوم، یک پنجم بهای مواد درجه یک است و نسبت به آن بسیار باصرفه‌تر است.

مزیت‌های پلی‌اتیلن

پلی‌اتیلن محبوب‌ترین نوع پلاستیک است؛ که از آن برای ساخت انواع وسایل بهره می‌برند. مخزن آب پلی اتیلن از جمله تولیدات ساخته‌شده از این جنس است که در انواع و اقسام و اشکال مختلف تولید می‌شوند؛ برای مثال مخزن آب ۴۰۰۰ افقی، وان پلی‌اتیلن ۱۰۰۰ لیتری، مخزن آب ۳۰۰۰ عمودی از پلی‌اتیلن ساخته‌شده و مورد پسند مصرف‌کنندگان قرار گرفته‌اند. پلی‌اتیلن مزیت‌های بی‌شماری دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها عبارتنداز:

  • مقاومت بالا: پلی‌اتیلن‌ها استحکام بالایی دارند؛ به‌طوریکه حتی در برابر زلزله و ارتعاشات نیز از خود مقاومت نشان می‌دهند.
  • وزن سبک: این مواد وزن سبکی دارند و حمل‌‌ونقل آن‌ها بسیار آسان‌ است.
  • انعطاف‌پذیر: پلی‌اتیلن نیاز کمتری به اتصال و جوش‌خوردگی دارد؛ زیرا انعطاف­پذیری بالایی دارد و به­راحتی نصب می‌شود. فروش مواد پلی‌اتیلن دست دوم موجب می‌شود که شما موادی به انعطاف­پذیری مواد درجه یک خریداری کنید.
  • مقاوم در برابر نور خورشید: مواد مشکی موجود در محصولات پلی‌اتیلن مانع از عبور اشعه فرابنفش آفتاب می‌شود.
  • غیرسمی بودن: غیرسمی بودن پلی‌اتیلن موجب آن شده که در صنایع غذایی مورد استفاده قرار گیرد. تانکر آب پلاستیکی، به­دلیل اطمینان از بهداشتی بودن این مواد تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لوله پلی اتیلن درجه دوم

فروش مواد پلی‌اتیلن دست دوم با تولید لوله‌های ساخته‌شده از مواد بازیافت‌شده رو به افزایش است. این لوله‌ها از مواد گرانولی‌اتیلن ساخته شده‌اند؛ بدان معنا که لوله‌های پلی‌اتیلن یا باتری‌های پلاستیکی را آسیاب می‌کنند و لوله‌های دست دوم را تحویل بازار می‌دهند. این لوله‌ها برای انتقال آب یا غلاف کابل برق مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما باید توجه داشت، در مواقعی که آب زیر تابش مستقیم خورشید قرار دارد، کاربرد صحیحی ندارند و بهتر است که در این موارد از آن‌ها استفاده نشود.

انواع لوله های پلی اتیلنی

انواع لوله های پلی اتیلنی

بازیافت مواد پلیمری

اکثر مواد پلیمری قابل بازیافت بوده و دارای مقاومت بالا و استحکام زیادی هستند. فروش مواد پلی‌اتیلن دست دوم با بازیافت مواد پلیمری رشد چشمگیری داشته است؛ زیرا این مواد در صنایع خودروسازی و هواپیماسازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. قیمت مواد پلیمری و ارزش آن در پتروشیمی، موجب آن شده که به‌طور روزافزون برای ساخت انواع لوازم خانگی، پزشکی و سایر زمینه‌ها  مورد استفاده قرار گیرند.

گرانول پلیمری چیست؟

گرانول‌ها شکلی از مواد پلیمری هستند که به‌صورت گلوله‌های پلاستیکی کوچک در صنعت پتروشیمی ساخته می‌شوند و پس از ذوب‌شدن به شکل قطعات مورد نظر درمی‌آیند. هدف از ساخت این گرانول‌ها آسان‌ترشدن حمل‌ونقل مواد پلیمری برای تولید مواد پلاستیکی و کاهش اتلاف آن‌ها است. رونق فروش مواد پلی‌اتیلن دست دوم باعث افزایش اهمیت گرانول‌های بازیافتی شده است. لازم به ذکر است که قیمت گرانول‌پلی‌اتیلن نیز به روش بازیافت آن و تفکیک بهینه گرانول‌ها بستگی دارد.

مواد پلی اتیلن برای ساخت مخازن آب

مواد پلی اتیلن برای ساخت مخازن آب

بازیافت پلی اتیلن

مواد پلی‌اتیلن قابل بازیافت هستند؛ بنابراین، هیچ خطری برای طبیعت و محیط زیست ندارند. مراحل انجام بازیافت آن‌ها به این صورت است که ابتدا براساس نوعی که دارند، مرتب‌سازی می‌شوند؛ سپس به قطعه‌های کوچک تبدیل شده و پس از شسته‌شدن، برای تبدیل به مایع ذوب‌شده، به طرف دستگاه گرانول‌ساز انتقال داده می‌شوند. این دستگاه پلاستیک‌ها را به شکل رشته‌های کوچک درمی‌آورد. با بازیافت مواد پلاستیکی می‌توانیم از سوخت‌های فسیلی تجدیدناپذیر محافظت کنیم و مقدار ضایعات پلاستیک دفن‌شده در زمین را کاهش دهیم. اگر بازیافت این مواد با کیفیت عالی انجام شود، می‌توان ادعا کرد که مواد دست دوم از همان ارزش مواد درجه یک برخوردارند؛ درحالی که فروش مواد پلی‌اتیلین دست دوم با قیمت بسیار پایین‌تر از مواد درجه یک انجام می‌گیرد. بازیافت پلی‌اتیلن موجب می‌شود که خریداران بتوانند مواد دارای کیفیت عالی را با قیمت بسیار پایین تهیه کنند و همین امر موجب رونق بازار این مواد دست دوم می‌شود.

مواد پلی اتیلن

مواد پلی اتیلن

نتیجه‌گیری

امروزه با گران­شدن قیمت مواد پلیمری نو و دست‌نخورده و پرهزینه­بودن تهیه پلاستیک درجه یک، فروش مواد پلی‌اتیلن دست دوم توانسته به تولیدکنندگان، در جهت تولید بسیاری از محصولات کمک کند. پایین­بودن قیمت گرانول‌پلی‌اتیلن و مزایای زیاد آن که عاید صنایع تولیدکننده می‌شود، موجب نادیده­گرفتن معایب آن و افزایش استفاده روزافزون از مواد دست دوم شده است. شایان ذکر است که کیفیت را هرگز نمی‌توان فدای قیمت پایین کرد؛ لذا مواد پلی‌اتیلن دست دوم که به خوبی بازیافت شده‌اند، علاوه‌بر به‌صرفه بودن، کیفیت عالی را نیز به همراه دارند و می‌توان با خاطرآسوده از آن‌ها استفاده کرد.

منبع

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *