مقالات

۱۰ نکته برای خرید مخزن آب پلی اتیلن دماوند + لیست قیمت

مخزن پلی اتیلن در دماوند

 این شهر یکی از مهم ترین شهر های استان تهران می باشد ، دماوند یکی از شهرهای استان تهران و مرکز شهرستان دماوند است. شهرداری دماوند در سال ۱۳۱۲ تأسیس شد. دماوند و اطراف آن به شماره ۵۶ در آثار ملی ایران در ۲۴ شهریور ۱۳۱۰ ثبت و همچنین به عنوان شهر نمونه گردشگری ایران نیز برگزیده شده‌ است. این شهر از رشد و توسعه قصبه دماوند به وجود آمده‌است، که به خط مستقیم در فاصله ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی کوه دماوند و ۷۴ کیلومتری شرق شهر تهران قرار دارد.با توجه به توضیحات بالا ، نیاز به مخزن آب پلی اتیلن بهداشتی و با کیفیت در شهر دماوند بسیار احساس می شود. به دلیل وجود باغ و باغچه های فراوان در شهر دماوند ، منبع آب پلی اتیلن بسیار پر کاربرد می باشد .

تاریخچه مخازن آب پلی اتیلن

از زمان قدیم تا به امروز انسان نیازمند آب بوده ، با وجود پیشرفتی که در علم و تکنولوژی بوجود آمده باز هم جایګزینی برای آب وجود نداشته و ندارد . انسان ها از همان ابتدای خلقت نیازی به محفظه ای داشتند که آب را ذخیره کنند . با پیشرفت علم و تکنولوژی به مرور زمان محفظه هایی تولید شدند که آب را ذخیره کردند . در این مقاله میخواهیم راجع به ارسال مخزن آب پلی اتیلن در دماوند صحبت کنیم . 

ارسال مخزن آب پلی اتیلن به دماوند 

مخزن آب پلی اتیلن ارسال شده به دماوند توسط شرکت مخزن پلاس  به صورت فروش اینترنتی مخزن آب ارائه می شود . تانکر آب پلاستیکی ارسال شده سه لایه ضد جلبک و آنتی باکتریال می باشد . مخزن آب در دماوند با گارانتی و ضمانت ۱۰ ساله کارخانه عرضه می شود . مخازن پلی اتیلن انواع مختلفی از شکل ها و ابعاد های هندسی دارد . دز جدول زیر نمونه مخازن آب ارسالی به دماوند نوشته شده است .فروش آب با تانکر در دماوند نیز انجام می شود.

انواع مخازن پلی اتیلن  آب در دماوند 

 • عمودی یا ایستاده
 • افقی یا خوابیده
 • زیرپله
 • کتابی یا آسانرو
 • کروی
 • وان پاستیکی
 • مخازن حفاظ دار یا IBC
 • انبساط

فروش مخزن آب افقی دماوند

چرا مخزن آب در دماوند پر کاربرد است

شهر هایی مثل دماوند به دلیل سرما زیاد در فصول سرد نیاز به مخازنی دارند که آب در آن یخ نزند و به راحتی قابل استفاده باشد . مخازن پلی اتیلن برای شهر زیبای دماوند به دلیل سه لایه بودن این امکان را به مشتری می دهد که تا دمای ۳۲- هم از آب داخل مخزن استفاده کند . همینطور در ګرمای زیاد آب دچار بو ګرفتګی یا تغییر مزه نمی شود و حتی جلبک هم نمی گیرد. زیرا این مخازن تا ۷۰+ هم محافظ آب داخل خود می باشند . نمونه ای از این مخازن می توان به مخزن آب ۱۲۰۰۰ عمودی اشاره نمود که حجم قابل قبولی دارد.

لایه ی سومی که این مخازن دارند ( که لایه ی میانی آنهاست ) آنتی یو وی است یعنی نور خورشید از آن عبور نمیکند و همین دلیل جلبک نزدن آن می باشد .به همین دلیل مخزن آب در دماوند کاربرد بسیار زیادی دارد . در این شهر تانکر آب دست دوم دماوند نیز بسیار پر کاربرد می باشد . 

مشخصات لایه های مخازن پلی اتیلن سه لایه در دماوند 

لایه اول (لایه خارجی ) :

این لایه ، لایه ی بیرونی مخزن آب پلی اتیلن است به همین دلیل در برابر عوامل جوی و اشعه ماورای بنفش مقاوم است . و به رنګ سفید می باشد که باعث کاهش تولید حرارت جذب شده از خورشید و حفظ دمای آب برای مدت زمان طولانی داخل منبع  می ګردد .

لایه دوم  ( لایه ی مشکی رنگ ) :

این لایه از عبور نور به داخل مخزن آب جلوګیری می کند و نقش فیلتر نوری را دارد . همچنین باعث استحکام مخزن می شود .برای باغ ها و باغچه های دماوند این لایه بسیار مهم است 

لایه سوم ( لایه داخلی ) :

این لایه که لایه ی میانی منبع آب  است ارتباط مستقیم با مواد داخل مخزن دارد . لایه ی سوم این مخزن ها هیچ تاثیری روی کیفیت مواد داخل نمی گذارند.

تمامی این سه لایه به صورت food grade  ساخته شده اند و از مواد ۳۸۴۰ پتروشیمی تبریز تولید شده اند . که مورد تایید سازمان غذا و دارو هستند .

نکات خرید مخزن آب دماوند

۱۰ نکته برای خرید مخزن آب پلی اتیلن دماوند

در ادامه به بررسی نکات خرید مخزن آب پلی اتیلن دماوند می‌پردازیم:

 • به علت پیش ساخته بودن نصب آنها سریع و راحت است .
 • این مخازن وزن کمی دارند و در حمل و نقل راحت است .
 • در برابر خوردګی و ساییدګی مقاومت بالا دارد .
 • این مخزن ها طول عمر قابل توجهی از خود نشان دادند . در برابر خوردګی بسیار مقاوم هستند .
 • بهداشتی بودن مخازن
 • هزینه پایین تعمیر و نګهداری
 • این مخازن به راحتی در دسترس شما خواهند بود ، به صورت حضوری و غیر حضوری (از سایت مخزن پلاس و یا تلفنی ) میتوانید سفارش خود را ثبت کنید .
 • قیمت این مخازن نسبت به دیګر مخزن های موجود در بازار مقرون به صرفه تر است .
 • برای نګهداری خیلی از مواد میتوان از این مخازن استفاده کرد ، با توجه به جنس و ترکیب ساختاری شان می توانند هم برای ذخیره مواد شیمیایی هم آب شرب و حتی روغن و اسید هم مورد استفاده قرار بګیرند .
 • با توجه به اشکال ګوناګونی که دارند برای هر فضا یی مناسب است . محدودیت فضایی ندارند زیرا ابعاد و اشکال مختلفی دارند .

مخزن آب پلی اتیلن دماوند در انواع تک لایه و سه لایه ضدجلبک و در اقسام مخزن آب افقی عمودی مکعبی – کتابی زیرپله ای و قیفی در مخزن بازار موجود می باشند.

کیفیت مخزن آب پلی اتیلن در دماوند 

مخزن آب دماوند در انواع تک لایه و سه لایه ساخته میشود. تانکر آب دماوند  با گارانتی به شما عرضه می شود . شایعه است که این مخازن باکتری تولید میکند اما بدانید اینها درست نیستند مخزن آب پلی اتیلن دماوند ۱۰۰ درصد آنتی باکتریال و ضد جلبک هستند . یعنی این مخازن در برابر رشد جلبک ها مقاوم هستند . به دلیل وجود لایه ی سوم در ساختار این نوع مخزن ها است که نور خورشید عبور نمی کند و باعث می شود آب در مدت طولانی هم بدونه بو و خزه بماند . مخزن آب دماوند کیفیت خود را تضمین میکند . و ضمانت نامه ۱۰ ساله هم بصورت کتبی به مشتریان ارائه می دهد . شرکت دماوند پلیمر نیز یکی از شرکت های فعال در ارسال مخزن آب به دماوند می باشد .
مخزن آب دماوند  از ۱۰۰ لیتر تا ۲۰۰۰۰ لیتر تولید می شود .

ضخامت و وزن مخزن های آب در دماوند  چقدر است؟

مبحث وزن مخازن کاملا بستگی به موادی که می خواهید درون آن نگهداری کنید دارد . ولی در مخزن آب پلی اتیلن  به دلیل رعایت استاندارد ها میتوانید هر ماده ای با هر چگالی را بریزید . این مخازن برای هر مواد و هر فضایی دارای استاندارد می باشد . پس با خیال راحت می توانید آن را خریداری کنید .

اگر می خواهید تانکر های آب را در پشت بام شهر دماوند بگذارید می توانید از مخزن های افقی استفاده کنید ، اگر می خواهید در پارکینگ خانه های در دماوند نصب کنید باید از مخزن های عمودی استفاده کنید ، البته بستگی به فضایی که می خواهید در آن نصب کنید هم دارد . برای مکان زیرپله هم از مخازن شیب دار استفاده کنید .

اگر برای شما فشار آب قوی مهم است می توانید از مخازن ایستاده یا عمودی استفاده کنید .

اگر هم مقاومت بالا برای شما اهمیت دارد  مخازن افقی یا خوابیده را  می توانید  تهیه کنید .

شرایط ضمانت مخزن های ارسال شده

شرایط ضمانت نامه مخزن های ارسال شده به دماوند  عبارتند از :

سطح زیر مخزن اب صاف و تراز باشد . در صورت داشتن زیر سازی برای مخزن باید زیر سازی بدونه شیب باشد . زیر مخزن آب ساوه نباید آجر یا بلوک و امثال اینها باشد . ضمانت این مخزن فقط شامل آب می شود ، مواد شیمیایی و روغن و … شامل ضمانت نمی شوند .

جمع بندی

شهر دماوند، یکی از مهم‌ترین شهرهای استان تهران است و مرکز شهرستان دماوند می‌باشد. این شهر به دلیل رشد و توسعه قصبه دماوند و وجود باغ‌ها و باغچه‌های فراوان، نیاز زیادی به مخزن‌های آب پلی اتیلن دارد. مخازن با سه لایه ضد جلبک و آنتی باکتریال تولید می‌کند. این مخازن با ضمانت ۱۰ ساله کارخانه عرضه می‌شوند و انواع مختلفی از مخازن آب از جمله عمودی، افقی، زیرپله، کتابی، کروی، وان پلاستیکی و مخازن حفاظ دار (IBC) در دسترس هستند.

مخزن پلاس

سوالات متداول

 • چه نکاتی باید در خرید مخزن آب پلی اتیلن دماوند مد نظر قرار گیرد؟
  مواردی مانند سرعت نصب، مقاومت در برابر خوردگی، بهداشتی بودن، هزینه نگهداری پایین و قیمت مناسب.
 • چه ضمانت‌هایی برای مخازن آب پلی اتیلن در دماوند وجود دارد؟
  ضمانت ۱۰ ساله کارخانه، ضمانت ضد جلبک و ضد باکتریال، و ضمانت تضمین کیفیت محصول.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *